bazarnews

کد خبر: ۷۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
رییس کل بانک مرکزی تأکید کرد: صادرکنندگان متعهدی که ارز خود را به کشور بازمی گردانند، امین اقتصاد کشور هستند و ما باید مسیر را برای آنها به واسطه تسهیل قوانین و مقررات هموار کنیم.

دکتر عبدالناصر همتی روز شنبه در آیین «تقدیر از صادرکنندگان عرصه بازگشت ارز به کشور» که با حضور ۵۰ صادرکننده نمونه تشکیل شد، ضمن تشکر از صادرکنندگانی که با فعالیت خود اجازه نداده اند وقفه ای در چرخه اقتصادی کشور ایجاد شود، گفت: از مجموع ۱۰۸ صادرکننده نزدیک به ۲۳ میلیارد یورو (حدود ۲۶ میلیارد دلار) ظرف مدت حدود دو سال و نیم به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است که رقم قابل توجهی است. همچنین ارزی که توسط ۵۰ صادرکننده ای که نزدیک به ۱۰۰ درصد ارز ناشی از صادرات خود را در طول مدت سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ به کشور بازگردانده اند و در جلسه امروز حضور دارند، معادل ۲۲ میلیارد دلار است.
رییس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه هدف دشمن فروپاشی کشور بوده است، تصریح کرد: در شرایط دشوار و سختی قرار داریم و مردم عزیزمان تحت شدیدترین فشارها و مشکلات اقتصادی قرار دارند؛ اما دشمن نتوانسته به هدف اصلی اش که همانا فروپاشی نظام و کشور است، برسد و قطعاً شما صادرکنندگان با فعالیت تان اجازه ندادید که اهداف آنها در شرایط جنگ اقتصادی محقق شود.
همتی ضمن تشکر از صادرکنندگانی که در این جلسه نقطه نظرات خود را طرح کردند، گفت: بانک مرکزی از نظرات صادرکنندگان متعهدی مانند شما استقبال می کند و این موارد را در دولت مطرح و به رییس جمهوری ارایه می کنم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: