bazarnews

کد خبر: ۷۸۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
دلار از آستانه سی هزار تومان حالا به کمتر از ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان بازگشت و حالا بازار ارز در حالی فعالیت خود را پایان دلاد که با افزایش محسوس فروشندگان روبرو بود.

صرافانی که تا روز چهارشنبه هفته گذشته حتی در محدوده قیمتی سی هزار تومان حاضر به فروش دلارهایشان نبودند، امروز به راحتی دلارها را به قیمتی در سقف کانال ۲۷ هزار تومان به فروش می رساندند.
 از سوی دیگر نوسان گیران بازار دلار نیز امروز حضوری پررنگ تر از دیروز داشتند و تلاش برای فروش دلار در بازار محسوس بود. فعالان بازار معتقدند این تمایل برای فروش ارز به افزایش احتمال ادامه دار بودن کاهش قیمت ها باز می گردد و نوسان گیران ترجیح می دهند دلارهایشان را در سقف به فروش برسانند.
 بررسی ها نشان می دهد ریزش بیش از پیش دلار حتی می تواند دلارهای خانگی را نیز راهی بازار کند چرا که همواره در موعد فروش نوسان گیران وارد بازار می شوند و پس از آن ادامه دار بودن شرایط سرمایه گذاران خانگی را مجاب می کند که وقت ورود به بازار و تبدیل دلار است .
بسیاری معتقدند ریزش قیمت دلار ریشه در انتشار اخباری در خصوص ابتلای ترامپ به کرونا دارد چرا که این ابتلای ترامپ به کرونا سبب شده است برخی به این نتیجه برسند که موقعیت وی در رقابت های انتخاباتی تضعیف شده است. از سوی دیگر بازار سکه نیز با کاهش قابل توجه نرخ ها همراه بود. در دو روز اخیر قیمت سکه بیش از یک میلیون و سیصد هزار تومان کاهش یافته است.

برچسب ها: صرافی ، دلار ، سکه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: