bazarnews

کد خبر: ۷۸۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
ریزش قیمت ها به بازار خودرو رسید؛ این اتفاق را از روند معاملات امروز بازار خودرو به خوبی می توان برداشت کرد.

در پی کاهش قیمت طلا، سکه و ارز از دیروز در بازار، قیمت خودرو نیز کاهشی شد. قیمت دلار امروز در بازار افت یک هزار و ۴۵۰ تومانی را تجربه کرد و از کانال ۲۹ هزار تومان، وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد. قیمت سکه نیز از کانال ۱۵ میلیون تومان به کانال ۱۳ میلیون تومان سقوط کرد.
افت قیمت ها در بازار ارز و طلا در شرایطی آغاز شد که پیش تر تحلیل ها حاکی از آن بود که با توجه به برنامه وزارت صمت، قیمت خودرو در بازار کاهشی خواهد شد.
اما قیمت ها در بازار در روزهای گذشته در حالی اوج گرفته بود فعالان بازار خودرو معتقد بودند که رکود معاملات به عمیق ترین و شدیدترین حالت خود رسیده و خرداری در بازار وجود ندارد. حتی به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، تنها قیمت ها روی کاغذ بالا و پایین می شود.
آخرین وضعیت قیمت ها از بازار خودرو نشان می دهد که پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۳۶ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود ۱۱۹ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ حدود ۱۲۲ میلیون تومان و پراید ۱۵۱ حدود ۱۲۰ میلیون تومان قیمت دارد.
همچنین در گروه محصولات پژو، پژو۲۰۰۸ با قیمت یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۱۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۲۹۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ اس دی وی۸ با قیمت ۲۹۱ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۴۵۱ میلیون تومان به فروش می رود.
در این میان، تیبا هاچ بک ای ایکس ۱۶۰ میلیون تومان، تیبا هاچ بک پلاس ۱۶۵ میلیون تومان و تیبا صندوق دار اس ایکس بنزینی ۱۴۲ میلیون تومان قیمت دارد. دنا نیز در بازار با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان و دنا پلاس دنده ای توربو ۴۵۱ میلیون تومان فروخته می شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: