bazarnews

کد خبر: ۷۸۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد: کروناویروس می تواند تا مسافت بیش از ۱۸۲ سانتیمتر در هوا به ویژه در محیط های بسته و با تهویه ضعیف گسترش پیدا کند.

با این حال برخی کارشناسان این مرکز با این دستورالعمل به روز شده مخالفت کرده و اظهار داشتند که چنین گسترشی غیرمعمول است و دستورالعمل های فعلی مربوط به چگونگی فاصله گذاری اجتماعی هنوز قابل اجراست.
در عین حال چندین متخصص دیگر شرایط عنوان شده در این دستورالعملِ جدید و به روز شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها را نیز مورد انتقاد قرار داده اند.
آنان اظهار داشتند که ویروس می تواند راحت تر از آنچه این مرکز نشان می دهد گسترش یابد و توصیه کردند که مردم باید در تجمعات طولانی مدت در فضای باز و زمانیکه حتی فاصله بیش از ۱۸۲ سانتیمتری را از یکدیگر رعایت می کنند، ماسک بزنند.
دکتر "دونالد میلتون" از دانشکده سلامت عمومی دانشگاه مریلند گفت: ویروس از طریق هوا در حال حرکت است و هیچ خط روشنی وجود ندارد. افراد از فاصله دورتر از ۱۸۲ سانتیمتر ایمن نیستند و نمی توانند ماسک خود را بردارند.
برای ماه ها مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا اعلام کرده بود که کروناویروس عمدتا از طریق قطرات کوچک موجود در هوا و هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده منتشر می شود. بیشتر دستورالعملهای این مرکز در مورد فاصله اجتماعی بر اساس این ایده بوده و توصیه شده که فاصله ۱۸۲ سانتیمتری محافظی امن بین افرادی است که ماسک به صورت ندارند.
مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در مصاحبه ای شواهد فزاینده ای را تایید کرده اند که نشان می دهد گاهی اوقات ویروس می تواند حتی روی ذرات کوچکتری به نام آئروسل گسترش یابد که در منطقه وسیع تری پخش شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: