bazarnews

کد خبر: ۷۸۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که مذاکرات با دموکرات ها درباره بسته حمایت اقتصادی از کسب و کارها و افراد ضرر دیده در دوران شیوع ویروس کرونا را به پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور موکول کرده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه گفت که دولت وی مذاکره با دموکرات ها درباره کمک های حمایتی به مردم آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا را تا پس از انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر به تعویق انداخته است.
این خبر در حالی منتشر می شود که «استیون منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا و «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه جلسه یک ساعت و نیمی در این باره داشتند و قرار بود که مذاکرات دوباره روز سه شنبه برگزار شود.
اما ترامپ روز سه شنبه در پیامی در توئیتر نوشت: «من به نمایندگانم دستور دادم تا مذاکرات را تا پس از انتخابات متوقف کنند و بلافاصله پس از آنکه پیروز شدم من بسته حمایتی بزرگی را تصویب خواهم کرد که تمرکز آن آمریکایی های سخت کوش و کسب وکارهای کوچک خواهد بود.»
رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که وی از «میچ مک کونل» رهبر اکثریت سنا درخواست کرده تا به صورت تمام وقت بر روی موضوع تایید «امی کانی برت» نامزد عضویت در دادگاه عالی آمریکا تمرکز کند.
این توئیت ترامپ با واکنش منفی بازار سرمایه آمریکا مواجه شد و سهام داوجونز دقایقی پس از این توئیت با افت ۱.۱ درصدی مواجه شد.
گفت وگوهای سخت میان دموکرات ها و جمهوری خواهان درباره بسته حمایتی طی ماه های گذشته با پیشرفت اندکی مواجه بوده است. این بسته حمایتی باعث ایجاد امید در میان کسب وکارها و افرادی شده بود که در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا با کاهش درآمد یا بیکاری مواجه شده بودند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: