bazarnews

کد خبر: ۷۸۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران گفت: بهتر شدن روند بازار سرمایه بستگی به رفتار سرمایه گذاران و تصمیمات اقتصادی دارد، اما انتظار می رود که در آینده بازار مثبت باشد.

 علی عباس کریمی معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با اینکه چرا بازار نسبت به حمایت های اخیر واکنش مثبتی نشان نداده است، اظهار کرد: شاخص بازار سرمایه نوسان دارد، اینگونه نیست که روند بازار همیشه یک نواخت باشد. تصمیماتی که طی هفته های اخیر در خصوص بازار سرمایه گرفته شده است در بلند مدت بر شاخص بازار سرمایه تاثیر می گذارد.
بیشتر بخوانید:
او افزود: برخی افراد در رسانه ها شایعه کرده اند که مسئولان، بازار را به حال خود رها کرده اند در صورتی که اینگونه نیست و جلسات پی در پی در سازمان بورس به منظور تقویت و جلوگیری از ریزش شاخص برگزار می شود.
معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران تصریح کرد: در حال حاضر بازار مورد بی مهری سهامداران حقیقی قرار گرفته است و با یک شایعه صف های خرید به سرعت به صف های فروش تغییر می کند و روند بازار منفی می شود.
کریمی بیان کرد:در حال حاضر بازار اصلاح شده است و امیدواریم بازار به زودی به تعادل برسد، تغییرات بازار با عرضه و تقاضا سهامداران رخ می دهد و اگر عرضه بیشتر از تقاضا باشد بازار منفی می شود، و اگر تقاضا بیشتر باشد بازار روند مثبت پیدا می کند.
او گفت: موظفیم که از طریق آموزش به سهامداران یاد آموزش دهیم به جای توجه به صف های خرید یا فروش یک سهم، به میزان ارزندگی آن توجه کنند، در این صورت بازار متعادل می شود.

برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه ، سهام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: