bazarnews

کد خبر: ۷۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
اسلامی گفت: تغییر قیمت بلیت هواپیما از اول آبان ماه فعلا متوقف شده تا نتیجه نهایی بعد از بررسی های بیشتر اعلام شود.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره تصمیم امروز ستاد هماهنگی اقتصادی کشور و هماهنگی با گمرک، با بیان اینکه دغدغه اصلی و ضرورت این اقدام این است که تسهیل گری و ساده سازی و روان سازی در حوزه گمرک صورت بگیرد افزود:  فرودگاه ها و بنادر را وزارت راه وشهرسازی مدیریت می کند، پایانه های مرزی به خاطر مشکلات گوناگونی که وجود داشت با یک نابسامانی حداکثری روبرو شده بودند که یک انتظام بخشی و اعمال مدیریت به لحاظ اداری نیاز داشت.

او ادامه داد: هرکسی وظیفه خود را طبق ضوابط و رویه های قانونی انجام می داد اما موازی کاری و یک بهم ریختگی وجود داشت که طبق دستور رئیس جمهور تمامی این نابسامانی ها با یک انتظام بخشی اصلاح می شود.

او اظهار کرد: امروز این کار به اصل خودش واگذار شد و همانند فرودگاه ها و بنادر،  پایانه های مرزی هم توسط وزارت راه وشهرسازی با مدیریت ارشد اصلاح می شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این مدیریت واحد، ساعت های کاری را اصلاح می کند و از تجربه مدیریت در این بخش ها استفاده خواهد کرد  بنابراین اوضاع در این بخش به سامان می رسد و تجار و بازرگانان  با مدیریت صحیح می توانند از این بخش استفاده کنند.

او افزود: هدف از این نوع تصمیمات تسهیل گری، ساده سازی و روان سازی در حوزه پایانه های مرزی است.

اسلامی همچنین درباره قیمت گذاری بلیت هواپیما ها هم گفت: نفس قیمت گذاری وظیفه دولت نیست و طبق قانون  قیمت با عرضه و تقاضا تعیین می شود.

او ادامه داد: در این شرایط با یک اقدام هیجانی  نمی توان قیمت ها را تعیین کرد. سازمان هواپیمایی کشوری باید  جلساتی را برگزار کند و ما  جمع بندی و نتایج  بررسی ها را ببینیم و به یک نتیجه نهایی برسیم.

اسلامی ادامه داد: آن چیزی که اعلام شده،  تغییر قیمت ها در اول آبان ماه فعلا متوقف شده است تا  نتیجه نهایی بعد از بررسی های بیشتر اعلام شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اگر بخواهیم به صورت هیجانی و بر اساس حباب ارز تصمیم بگیریم واقعا همه چیز متاثر می شود ولی الان زمان تغییر و تصمیم گیری در این بخش نیست.

او توضیح داد: پایانه های مرزی به زودی با مدیریت جدید و رویه های گوناگون ساماندهی می شوند. با ایجاد یک وحدت مدیریتی و هماهنگی یکپارچه و مدیریت ارشد، آن ها را ساماندهی می کنیم . ما به سرعت این کار  را شروع می‌کنیم و فردی که دارای شایستگی رفتاری و اخلاقی است  را  برای مدیریت در این حوزه انتخاب خواهیم کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: