bazarnews

کد خبر: ۷۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی گفت: آرد مورد نیاز این صنف 90 درصد گران و روغن مورد نیاز این بخش کاملا نایاب شده است.

علی بهره مند در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: قنادی ها و شیرینی فروشی ها با مشکل کمبود و افزایش شدید قیمت مواد اولیه مواجهند و این مسائل باعث تعطیلی برخی از واحدهای صنوفی شده است.
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی با اشاره به کمبود و گرانی روغن مورد نیاز این صنف افزود: ماه گذشته هر حلب روغن 16 کیلویی به قیمت 150 هزار تومان عرضه می شد اما اکنون قیمت این کالای مصرفی مخصوص شیرینی پزها به 500 هزار تومان افزایش یافته ضمن اینکه در بازار کاملا نایاب شده است.
وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار روز گذشته مصوب کرد تا 20 هزار تن روغن خام برای تولید روغن مخصوص صنف و صنعت در اختیار کارخانجات قرار بگیرد، بیان داشت: امیدواریم با این مصوبه روغن مورد نیاز صنف قنادی و شیرینی فروشی تامین شود. 
وی با اشاره به لزوم استفاده از آرد باکیفیت برای شیرینی پزی بیان داشت: قیمت هر کیسه آرد 40 کیلویی مخصوص شیرینی پزی ماه گذشته 150 هزار تومان بود که در ماه جاری با 90 درصد افزایش قیمت آن به 280 هزار تومان رسیده است. 
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی بیان داشت: با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت برخی اقلام مورد نیاز شیرینی پزی از جمله پودر کاکائو و پودر نارگیل 200 درصد گران شده است.

فارس/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: