bazarnews

کد خبر: ۷۸۸۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
در حاشیه جلسه هیئت دولت مطرح شد؛
شریعتمداری گفت: متوسط افزایش پرداخت بازنشستگان ۷۷ درصد بوده است که از محل ۱۶ هزار میلیارد تومان تخصیصی صندوق بازنشستگی کشوری بود.

گروه کار و تعاون بازارنیوز: محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته با استفاده از مکانیزم‌هایی که دولت مهیا کرد توانستیم اولین واریز حقوق افزایشی بازنشستگان کشور را انجام دهیم.

وی عنوان کرد: بر اساس گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، برای حقوق‌هایی که کمتر از سایر بود همسان سازی اتفاق افتاد. محاسبات نشان می‌دهد متوسط افزایش پرداخت بازنشستگان ۷۷ درصد بوده  که از محل ۱۶ هزار میلیارد تومان تخصیصی صندوق بازنشستگی کشوری بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این پرداخت‌ها مستمرا ادامه پیدا خواهد کرد و در سال های آینده با پیش بینی منابع در بودجه عمومی نیز همچنان انجام می شود. امیدواریم با پیش بینی بودجه‌اش در بودجه عمومی تلاش شود تا دیگر فاصله‎ای بین دریافت‌ها باقی نماند.

شریعتمداری ادامه داد: در مورد بازنشستگان عزیز سازمان تامین اجتماعی همین اقدام در روزهای پیشین با حقوق مرداد ماه برای ۳.۵ میلیون نفر خانواده صورت گرفت که آن هم اقدام مبارکی بود.

وی بیان کرد: مشابه همین اقدام در حوزه صندوق بیمه عشایر و روستاییان صورت گرفت و امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، مصوبه هیئت امنای صندوق‌ها به امضای وزرای عضو رسید. برای بازنشستگان عزیز صندوق فولاد هم در جلسه هیئت امنای صندوق‌ها مصوبه لازم اخذ شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوالی درخصوص طرح ارائه تسهیلات به جوانان روستایی برای مراجعه کمتر به کلانشهرها، گفت: با استفاده از مکانیزم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و همچنین تامین مالی خرد، پروژه هایی که جوانان در مناطق روستایی اجرا می‌کنند را تامین مالی خواهیم کرد.

شریعتمداری افزود: اگر این پروژه های به لحاظ اقتصادی قابل قبول بوده و مورد تائید بانک‌های عامل باشد، می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند و دیگر نیازی به مراجعه به کلانشهرها ندارند.

وی افزود: همین تسهیلات به بانوان کارآفرین روستایی هم اختصاص پیدا می‌کند. علاوه بر این تسهیلات، یک ضمانتنامه از طریق صندوق ضانت سرمایه‌گذاری های بخش تعاون به میزان ۵۰۰ میلیون تومان بدون دریافت وثیقه، برای زنان کارآفرین روستایی صادر خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: همین اقدامات باعث شده میزان سهم اشتغال در روستاها، براساس اعلام مرکز آمار ایران، در سبد اشتغال کشور از میزان ۳ درصد سهم به ۲۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: