bazarnews

کد خبر: ۷۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
در ۱۰ روز پایانی رقابت های انتخاباتی در آمریکا، نتایج نظرسنجی ها همچنان از پیشتازی قطعی «جو بایدن» نامزد دموکرات ها در سطح ملی و ایالتی حکایت دارند.

وزنامه مورنینگ کال چاپ پنسیلوانیا نوشت: نتیجه نظرسنجی این روزنامه و کالج مولنبرگ در آمریکا نشان می دهد که بایدن با اختلاف ۷ واحدی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری جمهوریخواه در ایالت کلیدی پنسیلوانیا جلو است. بر این اساس ۵۱ درصد از رای دهندگان احتمالی گفته اند به بایدن و ۴۴ درصد به ترامپ رای می دهند.

 

این نظرسنجی با حاشیه خطای مثبت و منفی ۵.۵ درصد انجام شد که به این معنا است که از نظرسنجی از بین همه رای دهندگان واجد شرایط در این ایالت، حداقل ۴۵.۵ نفر به بایدن و حداکثر ۴۹.۵ درصد به ترامپ رای خواهند داد.

بر اساس این نظرسنجی ۵۱ درصد رای دهندگان ترامپ را شایسته انتخاب دوباره نمی دانند و معتقدند عملکردش در مدیریت همه گیری کرونا ضعیف بوده است.

از هر ۵ نفر یک نفر گفتند که به رای دادن به ترامپ بسیار مشتاق هستند و حدود نیمی از رای دهندگان همین نظر را درباره بایدن داشتند.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۲۰-۱۳ اکتبر (۲۹-۲۲ مهر) و از بین ۴۱۶ نفر از رای دهندگان احتمالی در پنسیلوانیا انجام شده است.

نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان داد ۵۳ درصد از رای دهندگانی که مناظره را دیده اند بایدن و فقط ۳۹ درصد ترامپ را رقیب پیروز مناظره ارزیابی کردند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: