bazarnews

کد خبر: ۷۹۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: برخی سودجویان با عنوان شرکت های مشاوره وام و تأمین سرمایه در آگهی های خود که نام برخی بانک ها و مؤسسات اعتباری هم آمده، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

از مدت ها قبل برخی اشخاص حقیقی و حقوقی سودجو با درج آگهی هایی همچون پرداخت تسهیلات در قبال سند ملکی، اخذ وام بانکی فوری و بدون نوبت، خرید و فروش وام های بانکی از جمله وام ازدواج، تأمین سرمایه شغلی و… در روزنامه های کثیرالانتشار کشور، به تبلیغات در زمینه انجام امور بانکی می پردازند و در این راه متأسفانه از عدم آگاهی افراد، سو استفاده کرده و موجبات ضرر و زیان مادی و معنوی را برای آنان فراهم می کنند.
بر اساس گزارش های واصله و بررسی های به عمل آمده، در سال های اخیر و با گسترش دامنه استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در کشور، بستر تبلیغات و سو استفاده برای این اشخاص مهیاتر شده و با استفاده از عناوین فریبنده مانند شرکت مشاوره وام و تأمین سرمایه و درج نام بانک ها و مؤسسات اعتباری در آگهی های خود، نسبت به جذب مشتری اقدام می کنند.
لذا ضروری است هم میهنان گرامی در راستای صیانت از دارایی ها و سرمایه های خود توجه فرمایند که فعالیت اشخاص و شرکت هایی که تحت عناوینی چون مشاوره وام یا تسهیلات، ارائه سرمایه و تسهیلات در قبال سند ملک و اتومبیل، معرف دسته چک، معرف حساب جاری، معرف ضامن، رفع سوء اثر چک، خرید و فروش امتیاز وام و … اقدام به انتشار آگهی و تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی می کنند، غیرقانونی بوده و مصداق بارز مداخله متقلبانه و غیرمجاز در امور بانکی است.
بنابراین از تمام هموطنان گرامی درخواست می شود در مواجهه با این قبیل آگهی ها هوشیاری لازم را داشته باشند و به منظور استفاده از خدمات مورد نیاز خویش فقط از طریق مجاری رسمی و قانونی اقدام کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: