bazarnews

کد خبر: ۷۹۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
دبیر انجمن قند و شکر از نهایی شدن قیمت شکر برای صنوف، صنایع و مصرف کنندگان خبر داد و گفت: قیمت نهایی برای خانوار بدون تغییر نسبت به خردادماه هر بسته یک کیلویی ٨٧٠٠ تومان باقی ماند.

بهمن دانایی، دبیر انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار و نهایی شدن قیمت شکر برای صنف و صنعت و همچنین خانوار، اظهار داشت: در این جلسه قیمت شکر تولید داخل درب کارخانه برای صنوف، صنایع و بصورت عمده، با حدود ٣٥٠ تومان افزایش نسبت به خردادماه ٦٦٥٠ تومان تعیین شد.
وی تصریح کرد: همچنین قیمت بسته یک کیلوگرمی شکر درب مغازه برای مصرف کننده نهایی بدون تغییر نسبت به خردادماه ٨٧٠٠ تومان تعیین شد.
دانایی از ابلاغ قیمت های جدید در روز جاری (شنبه ٢٤ آبان ٩٩) خبر داد و گفت: با توجه به افزایش چشمگیر هزینه های تولید، نظر ما این بود که قیمت شکر برای صنوف و صنایع باید ٦٨٠٠ تومان باشد که متأسفانه مورد توافق قرار نگرفت.
وی افزود: این مساله به زیان تولید است و به صنعت نیز خسارت وارد می کند. به عنوان مثال در خردادماه قیمت هر کیسه ای که شکر را در آن می ریزیم، ٢٠٠٠ تا ٢٠٥٠ تومان بود در حالی که همان کیسه الان ٥٠٠٠ تومان عرضه می شود و قیمتش ٢.٥ برابر شده است.
دانایی ادامه داد: همچنین قیمت لوازم یدکی، قطعات و سایر مواد اولیه نیز افزایش زیادی داشته اما متأسفانه ما نتوانستیم این مساله را در ستاد تنظیم بازار جا بیندازیم و آنان را قانع کنیم.
هفته گذشته ستاد تنظیم بازار در نامه ای آزادسازی قیمت دو کالای شکر و لاستیک را با اعلام شرایطی ابلاغ کرد. طبق اعلام این نهاد چارچوب قیمت گذاری جدید باید بر مبنای قواعد سازمان حمایت باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: