bazarnews

کد خبر: ۷۹۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر در این طرح ثبت نام و بیش از ۲۳۰۰ کارفرما از آن استقبال کرده اند.

طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌های موثر دولت در حوزه اشتغال و از جمله سیاست‌های فعال بازار کار است که توسط وزارت کار به منظور ایجاد و حفظ اشتغال در استان‌های دارای آمار بالای بیکاری به اجرا درآمده است.

این طرح پیش از این در ۸ استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شده و استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان نیز به تازگی به این طرح پیوسته و در مجموع ۱۶ استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

جامعه هدف این طرح را جوانان بیکار شغل اولی و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاه‌های اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان‌های کم برخوردار از اشتغال تشکیل می‌دهند.

 کدام استان‌ها مشمول دریافت یارانه دستمزد شدند؟

مطابق آخرین آمار عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد، تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۹۶۴۲ نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند. بیش از ۲۳۰۰ کارفرما نیز از این طرح استقبال کرده و ثبت نام کرده اند.

استان لرستان با ثبت ۳۰۷۴ داوطلب و کرمانشاه با ثبت ۴۹۱ کارفرما بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در این طرح را به خود اختصاص داده اند.

برچسب ها: یارانه ، دستمزد ، دولت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: