bazarnews

کد خبر: ۷۹۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
معاون وزیر صمت تاکید کرد؛
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: وضع ذخایر استراتژیک کشور در شرایط بسیار خوبی است و روند ورود کالا به کشور فوق العاده تسهیل شده و کالا در گمرک نمی‌ماند.

گروه بازرگانی بازارنیوز: عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با اشاره به تسریع ترخیص کالا‌های اساسی از بنادر و گمرکات گفت: 3.7 میلیون تن کالای اساسی در گمرکات بوده است، 4 میلیون تن هم دیگر کالا‌ها بوده و الباقی هم کالا‌های کانتینری که در مجموع 8.3 میلیون تن کالا بود که با صدور دستورالعمل جدید، تا کنون 1.3 میلیون تن کالا ترخیص شده است، و حدود 400 هزار تن در حال ترخیص است و حدود 600 هزار تن کالا هم کار ترخیصشان در حال انجام است.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت افزود: 200 هزار تن برنج ماه‌ها در گمرک مانده بود که به سرعت حدود 40 درصد آن ترخیص شده است.

او با بیان این که کالا‌های ترخیص شده همه کالا‌های اساسی (گروه یک) و کالا‌های گروه 21 و 22 و 23 است افزود: تمام تلاش ما این است که کالا به وفور در بازار باشد وقتی کالا فروان در بازار باشد قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: همه کالا‌هایی که وارد می‌شود باید ثبت سفارش و ثبت آماری داشته باشد و بحث ارز آن هم تعیین تکلیف شده باشد.

میراشرفی رئیس کل گمرک هم با برشمردن آمار واردات کالا‌های اساسی و ضروری گفت: هیچ کالایی ترخیص نمی‌شود مگر به اعتبار ثبت سفارشی که انجام شده است.

او افزود: یک عدد کالای لوکس نباید وارد شود و نظارت این با گمرک است و ما حتی از ورود کالا‌هایی از این دست که حتی ثبت سفارش شده، کد رهگیری آن هم صادر شده و گمرک به لحاظ قانونی مکلف به ترخیص آن است، تا آنجا که توانسته ایم به لحاظ قانونی مانع ورود این نوع کالا‌ها شده ایم.

رئیس کل گمرک تاکید کرد: گمرک هیچ کالایی را بدون ثبت سفارش و ثبت آماری و کد رهگیری ترخیص نمی‌کند.

میراشرفی گفت: امسال ما نسبت به سال گذشته تا کنون 900 هزار تن ذرت بیشتر ترخیص کرده ایم.

برچسب ها: قبادی ، کالای اساسی ، گمرک
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: