bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا گفت: در جلسات هیات دولت و مجلس در هفته های آینده نباید بیش از ۱۵ نفر حاضر باشند.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در پایان نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور، در محل وزارت کشور گفت: امروز رئیس جمهور یک جلسه فوق العاده گذاشتند تا اطمینان حاصل کنیم که زیر ساخت های لازم برای اجرای طرحی که روز شنبه در ستاد ملی مصوب شد وجو داشته باشد.
وی ادامه داد: آخرین آماری که در ارتباط با شهرهای قرمز داریم تعداد ۱۲۴ شهر در کشور وضعیت قرمز، حدودا ۱۶۰شهر نارنجی و ۹۸ شهر هم وضعیت زرد دارند. این طرح قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد و قریب به ۲۵ مرکز استان نیز در سطح هشدار سه یعنی قرمز قرار گرفته اند.
رئیسی تصریح کرد: همه کلانشهرها جزء این ۲۵ شهر هستند. در این وضعیت همه مشاغل تعطیل است به جز مشاغل سطح یک که تامین کننده مایحتاج مردم است. در حوزه اداری هم حداکثر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.
سخنگوی ستاد گفت: تردد هایی که ایجاد می شود در سطح هشدار قرمز و نارنجی است و پلاک های بومی حق حضور در دیگر شهرها را ندارند و اگر وارد شهر دیگری شوند با جریمه سنگینی روبرو خواهند شد. 
وی اضافه کرد: اکثر جرائم توسط دوربین ها اعمال می شود. همه مدارس و دانشگاه ها غیر حضوری است. مرازک مذهبی و فرهنگی هم به مدت دو هفته تعطیل می وشند و نماز جماعات و جمعه هم تعطیل خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: