bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
مهدی زاده گفت: ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات یارانه ای و قرض الحسنه، در ایام کرونا به ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار اعطا شد.

سجاد مهدی زاده مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در نشست معاون اول رئیس جمهور با مدیران ارشد شبکه بانکی، گفت: تا ۲۰ آبان، به ۳۵۷ هزار و ۴۰۰ واحد کسب و کار با اشتغال ۵۹۹ هزار و ۸۰۰ نفر، ۷ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.
وی اضافه کرد: کل تسهیلات پرداختی بانک ها سال گذشته ۹۷۵ هزار میلیارد تومان بود که در ۶ ماهه نخست امسال، حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پرداخت شد که در مقایسه با ۶ ماهه نخست سال گذشته، رشد ۶۰ درصدی داشت.
مهدی زاده گفت: بخش های کشاورزی ۷ و ۲ دهم درصد، صنعت و معدن ۳۰ و ۵ دهم درصد، مسکن ۵ و ۷ دهم درصد، بازرگانی ۲۰ و ۳ دهم درصد و خدمات ۳۵ و یک دهم درصد، از تسهیلات پرداختی را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: برای خرید تصمین گندم، تا کنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و برای ذخیره سازی مرغ منجمد هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد که در مجموع ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به بحث خرید تضمینی در بخش کشاورزی و وابسته به آن پرداخت شد.
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی ادامه داد: در سال ۹۸ تعداد ۱۸ هزار و ۳۰۰ واحد، ۲۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات تأمین مالی در نظرگرفته شده برای بنگاه های کوچک و متوسط برخوردار شدند.
وی گفت: تا پایان مهر امسال، ۵۰۲ هزار ۴۰۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش ۲۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد.
مهدی زاده افزود: در بخش اشتغال پایدار روستایی ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم که به اشتغال ۲۵۸ هزار نفر منجر شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: