bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک ها توافق کرده اند با توجه به شرایط برخی از بانک های ناتراز، نرخ سود بین بانکی را حداکثر ۲۰ درصد تعیین و عملیاتی کنند.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی در صفحه شخصی خود نوشت: به منظور تقویت بازار سرمایه و نیز ارتقای نقش بانکها در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه گذاران در آن بازار، موارد زیر را به عنوان نظر بانک مرکزی در جلسه عصر دیروز شورای عالی بورس اعلام و تأکید کردند.
وجود و گسترش فعالیت صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است. ضمن توصیه به افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در این گونه صندوق ها بانک مرکزی نیز برای کمک به تحقق این موضوع در خصوص صندوق هایی که بانکها مدیریت صندوق را به عهده دارند افزایش سقف صندوق های با درآمد ثابت را تا مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان بلامانع می داند.
همچنین بانک مرکزی تأسیس صندوق های جدید سرمایه گذاری با درآمد ثابت توسط بانکها را بلامانع می داند. برای شرکت های تأمین سرمایه متعلق به بانکها که متقاضی افزایش سرمایه هستند تمهیدات لازم برقرار خواهد شد و از تسهیلات فوق نیز برخوردار خواهند بود.
با توجه به نرخ سیاستی اعلام شده بانک مرکزی نسبت به این نرخ در بازار بین بانکی پایبند و برنامه ریزی لازم در همین رابطه انجام داده است. بانکها نیز توافق کرده اند با توجه به شرایط برخی بانکهای ناتراز، نرخ سود بین بانکی را حداکثر ۲۰ درصد تعیین و عملیاتی کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: