bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
در روزهای اخیر فشار فروش در بسیاری از گروه ها کاهش یافته و آنهایی که به پیش می روند در بیشتر موارد رفتاری هیجانی را از سوی سهامداران به نمایش نمی گذارند.

بورس تهران برای چهارمین روز متوالی صعودی ماند و نماگر اصلی این بازار روز دوشنبه با رشد ۳/ ۱ درصدی همراه شد. در این میان بررسی دادوستد سهام حکایت از نبود هیجانات مخرب در میان معامله گران دارد. از این رو دور تازه رشد قیمت سهام در وضعیتی آغاز شده که افت تندوتیز قیمت ها در سه ماه گذشته راه را بر شکل گیری رفتارهای گروهی سد کرده و همسو با بهبود اوضاع در بازارهای جهانی شرایطی را فراهم آورده است که در سایه آن می توان به رشد معقول قیمت ها حداقل در کوتاه مدت امیدوار بود. در این راستا طی روزهای اخیر فشار فروش در بسیاری از گروه ها کاهش یافته و آنهایی که به پیش می روند در بیشتر موارد رفتاری هیجانی را از سوی سهامداران به نمایش نمی گذارند. هر چند به راحتی نمی توان در خصوص اتمام روزهای اصلاحی بورس تهران سخن گفت؛ اما پایداری ارزش معاملات خرد سهام در سطوح بالا و حضور بازیگران حقیقی در زمین خرید سهام از اهمیت بسزایی برخوردار است.
شاخص بورس تهران روز دوشنبه در حالی ۳/ ۱ درصد افزایش را به ثبت رساند که بررسی معاملات در بازار سهام حکایت از نبود هیجانات مخرب در بازار سهام دارد. دور تازه رشد قیمت سهام در حال حاضر در وضعیتی آغاز شده که افت تند و تیز قیمت ها در سه ماهه گذشته راه را بر شکل گیری رفتارهای توده ای در بورس تهران سد کرده و در همسویی با بهبود اوضاع در بازارهای جهانی شرایطی را فراهم آورده که در سایه آن می توان به رشد معقول قیمت ها حداقل در کوتاه مدت امیدوار بود. بازار سهام نسبت به گذشته روزگار بهتری را سپری می کند.

برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه ، سهام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: