bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
پس چند هفته بحث بر سر افزایش قیمت کارخانه ای تایر خودروهای سواری، نهایتا طبق اعلام سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر، مصوبه افزایش قیمت ابلاغ و از روز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه اجرایی خواهد شد. براین اساس باتوجه به نوسان افزایشی عوامل موثر بر قیمت تمام شده تایرهای داخلی، فعلا با افزایش ۵۰ درصدی قیمت تایرها موافقت شده است.

چندی است که پیرامون قیمت تایرها با موضوع مجوز افزایش قیمت براساس قیمت تمام شده و متناسب با سود مجاز، بحثهایی مطرح است. در این رابطه به تازگی رییس اتحادیه لاستیک، روغن، پنچرگیران و فیلترسازان تهران، ضمن اشاره به اینکه با توجه به افزایش نرخ ارز، تولید لاستیک با قیمت های قبلی دیگر صرفه اقتصادی ندارد، افزایش قیمت درخواستی اتحادیه تولیدکنندگان تایر برای افزایش قیمت مواداولیه لازم برای تولید تایر را حدود ۸۰ درصد اعلام کرد.
در نهایت، با تصمیم مشترک تولیدکنندگان تایر و وزارت صمت در جلسه با مسئولان ستاد تنظیم بازار، موضوع افزایش قیمت تایرها نهایی و قرار براین شد که در شرایط فعلی و به لحاظ رعایت حقوق مصرف کنندگان، نرخ های اعلامی توسط انجمن تایر در دو مرحله اجرایی شود.
در این رابطه مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تویلدکنندگان تایر در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: با توجه به اینکه قیمت گذاری تایر به علت نوسان شدید و مداوم قیمت مواداولیه داخلی از یک سو و نرخ ارز (به جهت تهیه مواداولیه خارجی) از سوی دیگر، به خود تایرسازان و البته تحت نظارت سازمان حمایت واگذار شده است، در روز دوشنبه (۲۶ آبان ماه)، طی جلسه ای میان مقامات مسئول ستاد تنظیم بازار و نمایندگان تایرسازان توافق شد که ۵۰ درصد به قیمت های رسمی تایرسازان اضافه شود.

برچسب ها: تایر ، لاستیک ، خودرو
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: