bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
ابوترابی، سخنگوی ثبت احوال: تاکنون حدود 2 میلیون و 800 هزار قطعه کارت ملی هوشمند ساخت ایران توزیع شده است.

سیف الله ابوترابی در رابطه با آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند در سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: براساس آخرین آمار اخذشده ۵۸ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۵۱۳ نفر از هموطنان برای دریافت کارت ملی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴۹ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۱۱۴ کارت هوشمند ملی صادر و در اختیار افراد قرار داده شده است.
سخنگوی ثبت احوال گفت: تاکنون حدود 2 میلیون و 800 هزار قطعه کارت ملی هوشمند ساخت ایران توزیع شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۴ میلیون نفر از هموطنان هنوز اقدامی برای ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی نکرده اند، گفت: از این افراد درخواست می شود هر چه زودتر فرآیند ثبت نام خود در دفتر پیشخوان را آغاز کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: در بحث تأمین بدنه کارت ملی هوشمند برابر قانون چاپخانه دولتی متولی است و براساس تفاهمنامه های انجام شده قرار بود ماهانه یک میلیون کارت خام در اختیار سازمان ثبت احوال قرار بگیرد که متأسفانه به دلایلی این تعداد به صورت ماهیانه در اختیار ثبت احوال قرار نگرفته است.
ابوترابی گفت: در همین رابطه هفته گذشته جلسه ای در ارتباط با تأمین اعتبار مورد نیاز کارت خام و تراشه برگزار و قرار شد فرایند تولید کارت خام سرعت یابد.
وی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال محدودیتی برای صدور کارت ملی هوشمند ندارد، گفت: در صورتی که کارت خام به تعداد مورد نیاز در اختیار سازمان قرار گیرد ماهانه بالغ بر ۲ میلیون کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: