bazarnews

کد خبر: ۷۹۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: تعطیلی دو هفته ای تهران فرصتی طلایی برای ردیابی فعال مبتلایان به کرونا است تا با قرنطینه و ایزولاسیون آنان شیوع بیماری را کاهش دهیم.

دکتر علیرضا زالی در شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت که با محوریت برنامه ریزی برای اجرای طرح محله محور سردار سلیمانی برگزار شد، در ابتدای نشست این طرح را یکی از گسترده ترین طرح های اجتماعی کشور ذکر کرد که چندوجهی و پیچیده است و با همگرایی و مشارکت نهادهای مختلف( دانشگاه ها، شهرداری، بسیج ، سپاه وسایر نهادها) اجرا میشود .
وی خاطرنشان کرد: هرچه همگرایی دوستان در محیط بیشتر باشد موفقیت بیشتری حاصل می شود و امیدواریم همانطور که شهید سلیمانی همواره در اوج تهدیدها فرصت آفرینی می کردند این طرح نیز نتایج مثبت و موثری در مهار و کنترل کووید۱۹ داشته باشد.
زالی با اشاره به مشارکت ۴۰۰ تیم عملیاتی متشکل از پزشک و مراقبان سلامت در اجرای فاز اول طرح گفت: تشکیل فایل مختصات تفصیلی از آخرین وضعیت مبتلایان هر محله محور اصلی این طرح است که طبق آن یک غربالگری عملیاتی محیطی در هر محله شکل می گیرد و در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها بسیار اهمیت دارد.
وی ردیابی فعال مبتلایان را یکی از مولفه های این طرح برشمرد که با رصد تماس های نزدیک مبتلایان منجر به شناسایی افراد کرونا مثبت می شود و با تاکید بر اهمیت قرنطینه و جداسازی بیماران شناسایی شده یادآور شد که در محلات در راستای نظارت بر قرنطینه سازی وایجاد تسهیلات اقامتی و سرکشی به مبتلایان برای عدم شکسته شدن قرنطینه خانگی مکانیسمی طراحی شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: