bazarnews

کد خبر: ۸۰۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
کاهش عرضه مرغ گرم و افزایش قیمت آن را باید در احساس ناامنی مرغداران و بی نظمی در تامین نهاده های دامی جستجو کرد.

نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در گفتگوی با تیتر امشب با بیان اینکه تولید و تنظیم بازار مرغ بر عهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده است، گفت: قیمت گذاری کالا های اساسی گروه اول مانند لبنیات، گوشت و مرغ در سازمان حمایت کارشناسی شده و بر اساس مولفه های تمام شده نظارت می شود.
 سید "داود موسوی" در بحث روند افزایش قیمت مرغ در هفته اخیر گفت: از مبدا تامین، قیمت مرغ زنده حدود ۱۴ هزار تومان مصوب شد و با احتساب هزینه فرایند تولید مرغ زنده به مرغ گرم در نهایت قیمت مرغ باید ۲۰ هزار ۴۰۰ تومان باشد.
او قیمت مرغ را متناسب با روند تولید دانست و گفت: اکنون مرغ زنده در درب مرغداری ۲۵ هزار تومان فروخته می شود و با همین تناسب طبیعی است قیمت مرغ گرم در بازار و میادین ۳۵ هزار تومان باشد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه تولید جوجه یکروزه ابزار تولید مرغ گرم است، گفت: کاهش ناگهانی قیمت جوجه یکروره در هفته دوم مهرماه امسال از ۲ هزار ۹۰۰ تومان به زیر ۹۰۰ تومان رسید، همین امر باعت کاهش تولید جوجه یکروزه شد.
"محمدرضا طلایی" گفت: توزیع نهاده ها بر عهده ماست، اما در بحث کنجاله، نهایت ۵۵ درصد از نیاز مرغداران تامین شده و یک میلیون تن کمتر وارد کشور شده است.
او علت گرانی امروز قیمت مرغ را ناشی از کمبود جوجه یکروزه و کاهش تولید آن در مهر گذشته اعلام کرد و افزود: قرار شد دولت خسارات وارده را جبران کند. نتیجه ی خلل یک هفته ای که در تولید جوجه یکروزه افتاد؛ گرانی امروز مرغ را سبب شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: