bazarnews

کد خبر: ۸۰۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، عدم هماهنگی سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی و سامانه گمرکی ایران، محدود بودن اختیارات وزارت جهاد کشاورزی و مشکل توزیع نهاده های دامی را به عنوان علت افزایش قیمت مرغ عنوان کرد.

احد آزادی خواه در گفت وگو با ایسنا در مورد چرایی افزایش مجدد قیمت مرغ اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گزارشی در مورد علت افزایش قیمت مرغ تهیه کرده که احتمالا این هفته در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد. این گزارش شامل، سفر یکی از کمیته های کمیسیون به بنادر برای بررسی وضعیت نهاده های دامی و تحقیق و تفحص های نمایندگان از وزارت خانه های مربوطه و سوال از مسئولان ذی ربط است.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس افزود: متأسفانه در زمینه مرغ و تخم مرغ، با بهم ریختگی مدیریتی مواجه هستیم. پنج میلیارد دلار با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تأمین نهاده های دامی در نظر گرفته ایم که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد آن هزینه شده است. با این وجود، قیمت مرغ بگونه ای است که اگر این نهاده ها با ارز نیمایی ۱۰ هزار تومانی وارد می شد، چنین قیمتی نداشت.
نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه «کشور ما از سوء تدبیر داخلی رنج می برد» گفت: ما در کشور هیچ گاه مشکل تأمین نهاده نداشتیم. مشکل ما، توزیع نهاده است. البته میزان واردات امسال ما با سال گذشته، تغییر کرده است. عمده مشکل ما اما همان توزیع است چرا که نیازمان را تأمین کرده ایم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: