bazarnews

کد خبر: ۸۰۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
معاون سازمان جهاد کشاوری استان تهران عمده مشکلات تولیدکنندگان گل و گیاه را در بازار فروش دانست و گفت: با توجه به فسادپذیری گل های شاخه بریده از ستاد ملی کرونا درخواست داریم فعالیت این صنف را در ردیف مشاغل گروه اول قرار دهد.

عباسعلی عامری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس تهران درباره پیگیری و رفع مشکل بازار فروش گل و گیاه، اظهار کرد: درخواست داریم ستاد ملی کرونا فعالیت این صنف را در گروه یک مشاغل قرار دهد.
وی در ادامه گفت: یک نامه توسط وزیر جهادکشاورزی برای آقای نهاوندیان معاون اقتصادی ریاست جمهوری تنظیم و ارسال شده همچنین روز گذشته پیرو این نامه برای رونق بازار فروش، طی یک نامه به استاندار پیشنهاداتی داده شده است.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در همین رابطه بیان کرد: با توجه به فسادپذیری گل های شاخه بریده، ضرر تولیدکنندگان و فروشندگان همچنین به مخاطره افتادن اشتغال ۱۲ هزار نفر این صنف همانند میوه و تره بار در ردیف گروه اول مشاغل دیده شود.
عامری عمده مشکلات را در بازار فروش دانست و عنوان کرد: این حوزه در اختیار جهادکشاورزی نبوده و دولت باید یک تصمیم کلان در قالب ستاد ملی کرونا گرفته و به تولیدکنندگان و فروشندگان گل اجازه فعالیت در قالب گروه اول را دهد.
وی با اشاره به فسادپذیری سریع گل های شاخه بریده و تأخیر در فروش گل های گلدانی، ابراز کرد: از ابتدای شیوع کرونا مکاتبات بسیاری انجام شده که در نهایت منجر به پیش بینی تسهیلاتی شد که کارساز نبوده و باید گل ها فروخته شود.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره مشکل تهیه کود و سم توسط تولیدکنندگان، تصریح کرد: در گذشته این محصولات با ارز دولتی ارائه می شد و اما اکنون در سطح کلان تصمیم بر عرضه با ارز نیمایی انجام گرفته که منجر به گران شدن کود و سم همانند دیگر محصولات شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: