bazarnews

کد خبر: ۸۰۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
حاجی‌بابایی مطرح کرد؛
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت بورس نیاز به بازنگری دارد و باید اصلاحات ساختاری در بازار سرمایه به وجود بیاید.

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به مشکلات بازار بورس، گفت: برای ساماندهی بازار بورس در وهله اول باید شفافیت در نحوه اداره بازار سرمایه وجود داشته باشد و همچنین تأثیرگذاران بازار سرمایه و سهامداران عمده بورسی باید مشخص شوند.

وی افزود: همچنین باید مشخص شود کارگزارانی که در بورس فعالیت می‌کنند، متعلق به چه شرکت‌هایی هستند و میزان تأثیرگذاری این کارگزاران و شرکت های عمده بورسی به ویژه شرکت های وابسته به بانک ها باید مشخص شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین باید مسئولان ذیربط به ویژه وزیر اقتصاد و امور دارایی پاسخ دهند که آیا از بحران های ایجاد شده در بازار سرمایه در شهریور ماه امسال اطلاع داشتند یا خیر و اگر اطلاع داشتند باید به صورت شفاف بگویند که چرا مانع مشکلات بازار بورس نشده‌اند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: همچنین مسئولان ذیربط به ویژه وزیر اقتصاد و امور دارایی باید به صورت مشخص بگویند چه برنامه هایی برای مدیریت بازار سرمایه و حل مشکلات آن دارند.

وی تأکید کرد: شرایط فعلی بازار بورس نشان می دهد که مدیریت در بازار سرمایه نیاز به بازنگری و نظارت کامل از طریق سیستم های نظارتی دارد و دستگاه های نظارتی باید این مسئله را پیگیری کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: تعداد اندکی از مردم وارد بازار بورس شدند اما کسانی که بخش عمده ای را در بازار بورس تشکیل می دهند به نوعی این بازار را کنترل می کنند و معمولا مردمی که به صورت انفرادی در این بازار وارد می شوند، ضرر و زیان می بینند و باید کمک کنیم تا مشکلات بازار سرمایه حل و فصل شود و حقوق مردم تضییع نشود.

حاجی بابایی گفت: امیدواریم مسئولان ذیربط بر بازار بورس نظارت و آن را کنترل کنند و همچنین باید در بازار بورس اصلاحات ساختاری ایجاد شود.

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: