bazarnews

کد خبر: ۸۰۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
بیش از ۸۱ هزار تن ذرت بدون اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی از گمرک ترخیص شده و وضعیت مشخصی ندارد، آن هم در شرایطی که طی مدت اخیر عدم توزیع مناسب و محدودیت در تأمین نهاده های دامی، از عوامل نابسامانی بازار مرغ اعلام شده بود.

ماجرا از این قرار است که اوایل آبان ماه امسال وزارت جهاد کشاورزی طی نامه ای به گمرک ایران، ترخیص بدون مجوز نهاده های دامی را اعلام و خواستار پیگیری موضوع می شود.
این در حالی است که براساس مصوبه هیأت وزیران در مردادماه ۱۳۹۸ در خصوص تنظیم بازار نهاده های کشاورزی، باید تمامی نهاده های دامی از جمله ذرت، جو، دانه سویا و کنجاله سویا با مجوز معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی ترخیص شوند.
پیگیری های ایسنا از این حکایت دارد که وزارت جهاد کشاورزی طی بررسی های صورت گرفته به ترخیص بدون مجوز ده ها هزار تن ذرت از گمرک پی برده و در این رابطه طی نامه ای به گمرک ایران و با اشاره به تکلیف مصوبه هیات وزیران، اعلام کرده که اطلاعات اتخاذ شده از سامانه بازارگاه از خردادماه سال جاری به بعد نشان می دهد که ۸۱ هزار تن نهاده ذرت بدون دریافت مجوز ترخیص شده است.
براین اساس، از گمرک خواسته شده نحوه ترخیص محموله های ذرت بدون اخذ مجوز قانونی را بررسی و اعلام کند.
جزئیات ترخیص محموله ۸۱ هزار تنی از این حکایت دارد که طی چهار مرحله از خرداد، تیر و مردادماه امسال برای آنها قبض انبار صادر شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: