bazarnews

کد خبر: ۸۰۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳

محله تهرانپارس در شرق تهران بزرگ قرار دارد و در منطقه شمال شرقی شهر واقع شده است. این محله از شهر تهران محسوب می شود و در جناح شرقی تهران در داخل منطقه 4 و 8 شهرداری تهران قرار دارد. تهرانپارس جزء محلات متوسط رو به بالا برای خرید آپارتمان محسوب میشود. برای آشنایی بیشتر سری به املاک تهران بزنید.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیمحله تهرانپارس در شرق تهران بزرگ قرار دارد

تاریخچه محله تهرانپارس

سال ها قبل از شکل گیری محله تهرانپارس ، در این محله چندین ده و آبادی وجود داشت که می توان به مهدی‌ آباد و مجید آباد اشاره کرد. آقای هرمز آرش یکی از ثروتمندان دوران زرتشتی بود این زمین ها را به مساحت 36 میلیون ها متر مکعب از خانواده ابوالقاسم خان بختیار خریداری کرد و در این زمان، محله تهرانپارس شکل گرفت. بعدها در ابتدای خیابان جشنواره در حدود 50 متر نرسیده به چهارراه اشراق، مدرسه زرتشتیان را احداث کرد. فرانسوی ها اولین ملیتی بودند که در آبادانی این محله نقش بسزایی داشتند و در همان دوران بنام تهران پاریس نامیده می شد. در دوران قبل از انقلاب، آمریکاییان در این محله سکونت داشتند و بعد از انقلاب این محله را به سمت کشور خود ترک کردند.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیسال ها قبل از شکل گیری محله تهرانپارس ، در این محله چندین ده و آبادی وجود داشت

آشنایی با محله تهرانپارس

تهرانپارس دارای چهار میدان اصلی به نام های فلکه 1 ، 2 ، 3 و 4 و سه ایستگاه مترو به نام های شهید باقری ، تهران پارس و فرهنگ سرا است. فرهنگ سرا ایستگاه انتهایی شرقی شبکه مترو تهران است. تهرانپارس طبق یک پروژه در دوران پهلوی ساخته شد تا همگام با رشد سریع تهران باشد. این جنگل توسط جنگلهای کاشته شده سرخه حصار و لویزان احاطه شده است. نام تهران پارس در لغت به معنای پارس تهران است. برخی از مراکز زرتشتیان تهران مانند رستم باغ و مجتمع مارکار در محله تهرانپارس واقع شده اند. محله های مجاور محله تهرانپارس عبارتند از: نارمک ، قنات کوثر ، لویزان ، حکیمیه ، خاک سفید ، مجیدیه ، شهرک امید.

دسترسی به محله تهرانپارس

محله تهرانپارس یکی از بهترین محلات تهران است. این محله بین چندین بزرگراه قرارگرفته و به همین دلیل ماشین های سواری بهتر می توانند در این محله تردد کنند. سه ایستگاه مترو، خطوط اتوبوس رانی و تاکسی در این محله تاسیس شده اند و مردم تهران می توانند به راحتی از هر نقطه به این محله تردد کنند.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیمحله تهرانپارس یکی از بهترین محلات تهران است

امکانات محله تهرانپارس

در این محله که در شرق تهران واقع شده می توان شاهد باشیم که شهرداری تهران، امکانات مناسب شهرداری را احداث کرده تا مردم ساکن بتوانند بدون نیاز به تردد به سایر مناطق شهرداری، کلیه نیازهای خود را برطرف کنند.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیشهرداری تهران در تهرانپارس، امکانات شهری زیادی را متناسب با جمعیت منطقه احداث کرده است

  • بیمارستان تهرانپارس
  • بیمارستان بانوان آرش
  • باغ پرندگان تهران
  • مرکز خرید سپید
  • مرکز خرید پارسیان
  • رستم باغ
  • پارک جنگلی یاس فاطمی
  • فرهنگسرای اشراق
  • پارک جنگلی لویزان

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیمحله تهرانپارس به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است

شرایط زندگی در محله تهرانپارس

محله تهرانپارس به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده و در هر بخش امکانات متناسب با جمعیت ساکن تقسیم شده تا مردم بتوانند به راحتی به همه امکانات دسترسی داشته باشند. از آن جایی که مراکز خرید تجاری در این محله نسبت به سایر محلات تهران، متمرکز است به همین دلیل بسیاری از مردم تهران به بهانه های مختلف به این محله تردد می کنند تا بتوانند از امکانات آن استفاده کنند. از آن جایی که ایستگاه های مترو ، خطوط اتوبوسرانی و تاکسی در بخش های مختلف و متفاوت محله توزیع شده به همین دلیل مردم ساکن تهرانپارس می توانند به این محله تردد کنند و مشکل دسترسی کاملا حل شده است.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیآب و هوای محله تهرانپارس بسیار عالی است

آب و هوای منطقه محله تهرانپارس

از آن جایی که در این محله، مناظر سرسبز بسیار زیاد است به همین دلیل می توان به جرات ادعا کنیم که این محله، آب و هوای تمیزی دارد که در محلات مرکزی تهران کمتر یافت می شود.

شرایط و قیمت خرید خانه در محله تهرانپارس

امروزه با وجود تحریم های اقتصادی تنها چیزی را می توان انتظار داشت این است که قیمت املاک در هر نقطه کشور افزایش بیابد و به موازات آن هم به علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی، ساخت و ساز املاک روند خیلی آرامی دارد و به گفته مشاورین املاک تفاوت قیمت ها از خیابان به نسبت سایر خیابان ها، به 30 میلیون ریال می رسد. حتی قیمت مسکن در طول سه ماهه گذشته به گونه ای بوده که رکورد سایر دوره ها را شکسته است. برای خرید آپارتمان در تهرانپارس سایت دونبش را ببینید.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیمحله تهرانپارس در زمان دوران از انقلاب، تهران پاریس نامگذاری شد

نتیجه گیری

محله تهرانپارس در شرق تهران واقع شده و در دوران قبل از انقلاب، برای اولین بار توسط فرانسویان ساخته شد و اولین بار بنام تهران پاریس نامگذاری شد. آمریکاییان دومین ملیتی بودند که بعد از انقلاب، این محله را ترک کردند.

تهرانپارس منطقه چنده؟ | تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربیقیمت املاک در تهرانپارس از خیابانی نسبت به سایرین 3 میلیون تومان متفاوت است

در این محله ایستگاه های مترو، خطوط تاکسی و اتوبوس رانی احداث شده و شما می توانید در کمترین زمان به نقطه مورد نظر خود در تهرانپارس دسترسی داشته باشید. در این محله مانند سایر محلات تهران، شهرداری تهران، امکانات بسیار زیادی را متناسب با جمعیت منطقه احداث کرده است که می توان به فرهنگسرای اشراق، بیمارستان محله تهرانپارس ، پارک جنگلی لویزان، مرکز خرید پارسیان، پارک جنگلی یاس فاطمی اشاره کرد. قیمت املاک در این محله به دلیل شرایط حاد و بحرانی اقتصادی سر به فلک زده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: