bazarnews

کد خبر: ۸۰۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
استاندار خوزستان گفت: تسهیلات ارزان قیمت به خانوارهای خوزستانی که در بارندگی و آبگرفتگی اخیر دچار آسیب شده اند، پرداخت می شود.

غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در گفتگویی رسانه ایی ، به جبران خسارات منازل آسیب دیده در بارندگی اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به بارش های اخیر و آب گرفتگی هایی که در بعضی از مناطق اهواز، بندر امام و شهر چمران ایجاد شد که شهروندان و استانی های ما در این خصوص خسارتی را دیده اند، با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که نماینده دولت است، تماس تلفنی در این زمینه صورت گرفت و پیگیری هایی توسط استان برای جبران خسارت ها و کمک به آسیب دیدگان انجام شد.
وی افزود: امروز «محمدباقر نوبخت» به طور سریع دستورات لازم را در این راستا به «علیرضا تابش» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ کرد تا این نهاد به نسبت به این امر ورود کند و منازلی را که خسارت دیده اند، بررسی و تعیین خسارت کند.
استاندار خوزستان در ادامه اظهار کرد: اعتبارات این خسارت ها از محل ماده ۱۲ با مجوز دولت به صورت مساعدت ها، وام ها، تسهیلات ارزان قیمت و قرض الحسنه در اختیار آسیب دیدگان قرار خواهد گرفت.
شریعتی تأکید کرد: فرمانداری های اهواز و ماهشهر موظف هستند که با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خوزستان به طور سریع شرایط را در این زمینه مهیا کنند تا کارشناسان اعزام شوند و خسارت ها را بررسی در این دو شهر کنند.
وی در پایان گفت: مدیریت بحران استان نیز موظف شد که در این راستا پیگیر باشد تا هرچه سریع تر این کار اجرایی و عملیاتی شود و آسیب دیدگان از آب گرفتگی های اخیر به شرایط عادی برگردند.

برچسب ها: خوزستان ، سیل ، شریعتی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: