bazarnews

کد خبر: ۸۰۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: با توجه به کاهش تقاضا و عرضه نهاده در بازارگاه، قیمت گوشت مرغ روند کاهشی به خود گرفته و در روزهای آینده متعادل می شود.

«محمدعلی کمالی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت گوشت مرغ ابتدای هر ماه مربوط به افزایش تقاضا است، افزود: البته بخش عمده افزایش قیمت مربوط به کمبود نهاده های دامی با نرخ مصوب و کاهش جوجه ریزی در مهرماه بوده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهارداشت: اکنون با اقدامات دولت در ترخیص نهاده های دامی از گمرکات و ورود شرکت پشتیبانی امور دام کشور در توزیع گسترده گوشت مرغ گرم و مرغ منجمد قیمت این محصول با کاهش روبرو شده است.
کمالی تصریح کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای پرورشی حدود ۱۶ هزار تا ۱۶ هزارو ۵۰۰ تومان است که در کشتارگاه ها ۲۲ هزارتومان و به طور میانگین با نرخ های بین ۲۶ هزار تا ۳۰ هزارتومان در بازار عرضه می شود.
به گفته وی، طی هفته های اخیر نرخ مرغ زنده درب واحدهای تولیدی نزدیک ۲۳ هزار تا ۲۵ هزارتومان و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ بین ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان بوده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزود: وضعیت بازار نشان میدهد که قیمت مرغ زنده درب واحدهای تولیدی نزدیک ۹ هزارتومان و گوشت مرغ در بازار حدود ۱۰ هزارتومان کاهش یافته است.
کمالی اضافه کرد: از چهارشنبه هفته گذشته یک محموله ذرت و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه در حال توزیع است که گرچه به دست برخی تولیدکنندگان در برخی استان ها نرسیده است اما توزیع همین محموله در کاهش قیمت مرغ موثر است.
وی افزود: تداوم توزیع نهاده ها در بازارگاه می تواند موجب متعادل شدن بازار گوشت مرغ شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: