bazarnews

کد خبر: ۸۰۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
رییس جمهوری با بیان اینکه صنعت برق زیر ساخت تولید، تحول و رفاه مردم است، گفت: در سالهای اخیر سالانه دو هزار و ۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شده است و تا پایان دولت دوازدهم ۲۰ هزار مگاوات به این ظرفیت اضافه خواهد شد.

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری رسمی از طرح های ملی وزارت نیرو که به صورت ویدئو کنفرانسی در سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد، گفت: بسیار خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح ۶ هزار میلیارد تومان طرح های مربوط به برق و توزیع برق در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی باشیم.
وی با بیان اینکه صنعت برق چه قدر زیرساخت تولید، تحول و رفاه مردم است، یادآور شد: اگر به سال های قبل مخصوصا در روزهای جنگ تحمیلی برگردیم، روزهایی بود که مردم چند ساعت برق نداشتند، یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که در تابستان قطعی برق نداشتیم یا اگر بوده موارد معدود و کوچکی بوده است.
وی با بیان اینکه هر کجا مردم وارد کار شوند و همکاری کنند، بع نتایج فوق العاده دست می یابیم، گفت: در سال های اخیر ما به طور متوسط سالی ۲۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق اضافه کردیم در طول این دولت و انشاالله تا پایان این دولت به حدود ۲۰ هزار مگاوات برق جدید و شاید یک مقدار بیشتر خواهیم رسید.
روحانی ادامه داد: این در حالی است که آغاز انقلاب کل ظرفیت برق کشور هفت هزار مگاوات بوده است و این نشان می دهد به انداز کل برق رژیم گذشته ما سه را برابر در این دولت برق تولید کردیم که این کار بسیار ارزشمندی است.
وی با اشاره به کاهش تلفات برق به رقم ۹درصد گفت: علاوه بر این شاهد هستیم که پایداری شبکه ما اضافه می شود اتصال برق ما با همسایگان در حال انجام است و روستاییان ما در حال استفاده از برق هستند.

برچسب ها: نیروگاه ، برق ، صنعت برق
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: