bazarnews

کد خبر: ۸۰۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از واریز وجه اولیه مسکن ملی از سوی ۳۴۰۰۰ متقاضی مسکن ملی خبر داد و گفت: تا قبل از اتمام سال احداث مسکن ملی بیش از ۲۱۰۰۰ متقاضی آغاز می‌شود.

جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن را که توسط و یا با نظارت آن بنیاد احداث خواهد شد، اعلام کرد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: 182877 نفر از متقاضیان در شهرهایی که بنیاد مسکن وظیفه احداث مسکن ملی را برعهده دارد، درخواست مسکن داشتند که فرم ج آنها سبز بود. از این تعداد، 44000 نفر تایید نهایی شده، مدارک را بارگذاری و فرم‌های مربوطه را تکمیل کرده و به عنوان تایید شده نهایی پذیرفته شدند.
حق‌شناس افزود: تاکنون 34000 نفر واریز اولیه وجه را که معادل 40 میلیون تومان است انجام دادند. از تعداد افرادی که واریز وجه کردند برای 11000 نفر با وجود تلاش‌های سازمان ملی زمین‌و‌مسکن هنوز زمینی تخصیص نیافته است. درعین حال، 21349 نفر تعیین‌تکلیف شدند که در پروژه‌ها به شکل انفرادی و گروهی زمین دریافت کرده و خود اقدام به ساخت می‌کنند و یا بنیاد مسکن خود برای ساخت واحدها اقدام خواهد کرد.
احداث 6752 واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن آغاز شد
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: از 21349 نفری که تعیین‌تکلیف شدند، کار احداث 1198 وحد در قالب 23 پروژه در زمین‌های بنیاد مسکن و احداث 5554 واحد در قالب 29 پروژه در زمین‌های راه و شهرسازی، آغاز شده است. همچنین زمین حدود 9000 نفر نیز به شکل انفرادی و یا گروهی تحویل شده است که این افراد باید برای گرفتن پروانه و ساخت اقدام کنند.
وی افزود: آورده اولیه متقاضیان 40 میلیون تومان به اضافه 100 میلیون تومان تسهیلات بانکی است. در عین‌حال، طی 18 ماه متقاضیان باید بر اساس نرخی که سازندگان اعلام می‌کنند نسبت به تکمیل سایر مبالغ خود که قیمت تمام شده یک واحد مسکونی ملی است اقدام کنند که این رقم توسط سازندگان فصل به فصل به متقاضیان اعلام خواهد شد.
حق‌شناس در خصوص میانگین قیمت تمام شده هر واحد مسکن ملی، گفت: اعلام نهایی قیمت‌ها به طور دقیق امکانپذیر نیست. همچنانکه وزارت راه و شهرسازی نیز اعلام کرده است، نرخ پایه‌ای که توسط سازندگان و انبوه‌سازان اعلام می‌شود ملاک‌عمل خواهد بود و با توجه به افزایش قیمت مصالح از ابتدای سال تاکنون، قیمت هر متر واحد آپارتمانی که احداث خواهد شد بیش از 3 میلیون تومان برآورد می شود که البته باز هم این رقم نهایی نیست.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: