bazarnews

کد خبر: ۸۰۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه هیچ داروی گیاهی تاکنون وارد پروتکل درمانی کرونا نشده است، از مردم استان درخواست کرد از خود درمانی و مصرف خودسرانه دارو در زمینه پیشگیری و درمان کرونا به شدت خودداری کنید.

صدیق جدیدالاسلامی در گفت وگو با ایسنا، ضمن قدردانی از مجموعه کادر بهداشت و درمان، تلاشگران سخت کوش و ایثارگران فعال حوزه سلامت استان، اظهار کرد: طی ۱۰ ماه گذشته تاکنون همه ما نظاره گر تلاش های جهادگونه مدافعان سلامت در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا در این شرایط دشوار بوده ایم که علی رغم کمبودها و مشقت زیاد، چگونه سختی ها و خطرات را به جان خریده و با از خودگذشتگی در میدان مبارزه و پیکار با این ویروس مهلک ایستاده اند.
وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان تعداد ۱۳ هزار نفر مبتلا به این بیماری بهبود یافته اند، افزود: با تلاش های مستمر، بی وفقه و حماسه آفرینی های مدافعان سلامت کردستان خوشبختانه این تعداد به زندگی عادی برگشتند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به امکانات و تجهیزات بیمارستانی خصوصا در درمان بیماران مبتلا به کویید ۱۹ در استان، ذکر کرد: تاکنون همه بیماران مبتلا به کرونا در استان از خدمات درمانی بهره مند شده اند و هیچ موردی دال بر عدم دریافت خدمات از سوی هیچ بیماری مشاهده نشده است.
جدیدالاسلامی در ادامه با بیان اینکه تامین اکسیژن کافی یکی از اصول اساسی مراقبت از بیماران مبتلا به کویید ۱۹ و دستگاه های اکسیژن ساز در درمان این بیماری نقش حیاتی دارد، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اختصاص دستگاه مذکور را در اولویت درمان بیماران قرارداده است و از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون در استان نسبت به تامین اکسیژن کافی جهت ارائه خدمات مطلوب به بیماران تمام توان خود را به کار بسته است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: