bazarnews

کد خبر: ۸۰۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
بازار طلا در حالی فعالیت خود را آغاز می کند که بررسی ها نشان می دهد در دو روز پایانی هفته روند قیمت ها افزایشی بوده است.

با تغییر وضعیت تهران و خروج از حالت وضعیت قرمز کورونایی بازگشایی بازار ها و واحدهای صنفی گروه ۲ فردا در دستور کار قرار خواهد گرفت . بسیاری از فعالان بازار معتقدند قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته بیش از پیش تحت تاثیر روند حرکت قیمت ارز خواهد بود اما به هر روی رشد ۵۰ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز می تواند زمینه را برای افزایش قیمت در اولین ساعات بازگشایی فراهم نماید .پیش از این محمد کشتی آرای در گفت وگو با خبرگزاری خبرآنلاین افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه را عامل رشد قیمت ها در بازار سکه و طلا دانسته بود.
در عین حال محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر نیز معتقد است با افزایش تقاضا حباب سکه افزایش پیدا کرده و در نتیجه رشد قیمت در بازار و رقم خورده است.محمدولی معتقد است مهمترین دلیل نوسان قیمت ها در آخرین روز هفته افزایش نرخ ارز در بازار بوده است.
با این حال وی می گوید با بازگشایی اصناف و فعالیت همکاران تقاضای واقعی در بازار ایجاد می شود و می توان انتظار داشت درصد کمی قیمت طلا به واسطه رشد تقاضا افزایش یابد.محمد ولی در مورد این موضوع به تقاضای کاذب اشاره کرد و گفت:تحولات رخ داده سبب شده است تقاضای کاذب که ما آن را تقاضای عجولانه نامگذاری می کنیم، در بازار شکل بگیرد چرا که بسیاری از ترس افزایش بیشتر قیمت ها به سرعت تقاضایشان را وارد بازار می کنند و در عین حال ممکن است افزایش تقاضا تحت تأثیر نگرانی از بازگشت مجدد محدودیت ها نیز باشد.

برچسب ها: سکه ، طلا ، قیمت طلا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: