bazarnews

کد خبر: ۸۰۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
هر چند بورس تهران هفته گذشته را مثبت به پایان برد اما کارشناسان معتقدند هفته پیش رو هفته مقاومت بازار در محدوده کنونی شاخص است.

هرچندبورس تهران چهار روز مثبت پیاپی را تجربه کرد اما در آخرین روز هفته، شاخص بورس اندکی عقب نشینی کرد بورس به سطح مقاومتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد برسد.
در روزهای پرخبر آخر هفته، سیگنال های ارائه شده به بورس سیگنال های مثبتی بود. از یک سو دولت در لایحه بودجه پیش بینی کرده است نسبت به واگذاری بخش مهمی از سهام خود اقدام نماید که این امر نشان از آن دارد که دولت در سال آینده حساب ویژه ای روی بورس باز کرده است.
ت طبق پیش بینی های صورت گرفته دولت قصد دارد ۹۵ هزار میلیارد تومان درآمد از بازار سرمایه داشته باشد. از سوی دیگر اعلام بایدن مبنی بر بازگشت به برجام در کنار اعلام رشد مثبت اقتصادی کشور علائم مثبتی برای بورس تلقی می شوند. در کنار اینها باید پیش بینی افزایش فروش نفت ایران را نیز لحاظ نمود. به این ترتیب بورس تهران با عوامل مثبتی رو به روست که می تواند تداوم رشد شاخص را گواهی دهد. با این حال برخی کارشناسان معتقدند هفته آینده به واسطه آغاز بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی، بورس می تواند روزهای پرنوسانی را پشت سر بگذارد.
اما در هفته آینده وضعیت بورس چگونه خواهد شد؟
مجید محمدزاده آرانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین تاکید کرد:فکر می کنم شاخص در محدوده ای قرار دارد که نیاز به نفس گیری دارد و احیانا امروز و چند روز آینده را درجا بزند و در این محدوده بماند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت بورس در شرایط کنونی طبیعی است، گفت: نباید انتظار داشت که شاخص مدام مثبت باشد. اگر شاخص مدام مثبت باشد انتظار سرمایه گذاران و سهامدارانی که آماتور و غیرحرفه ای هستند، افزایش می یابد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: