bazarnews

کد خبر: ۸۰۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
وزیر بهداشت با بیان اینکه در خصوص واکسن کرونا کاری می کنیم کارستان و دنیا قبول خواهد کرد که ما یکی از پیشتازان واکسن سازی هستیم، گفت:بنده به شدت روزهای آینده را روشن تر از اکنون می بینم و تردید ندارم برگ های برنده ای برای دنیا داریم که رو خواهیم کرد.

سعید نمکی وزیر بهداشت دیروز در نشست با فرماندهان نیروهای مسلح و سازمان بسیج با اشاره به همکاری و مشارکت خوب نیروهای مسلح با وزارت بهداشت در مسیر مبارزه با کرونا، اظهار داشت: بحث مدیریت کرونا فقط مربوط به وزارت بهداشت نیست، بلکه مربوط به مدیریت نظام جمهوری اسلامی است تا بتوانیم اقداماتی انجام دهیم و به مردم بگوییم که شرمسار شما نیستیم.
وی ادامه داد: موضوع دیگر این است که به بیرون از خارج سیگنال بدهیم که ما از شما جلوتر هستیم؛ ما اکنون از آمریکا پنج بر یک جلو هستیم؛ ضمن اینکه سختی های زیادی بر ما تحمیل شد و به اعتقاد بنده، بعد از قیام امام حسین(ع) در کربلا، بر هیچ امتی چنین سختی ها و ظلمی که این روزها بر ما شده، روا نشد. 
وزیر بهداشت با اشاره به مشقت های زیاد وزارت بهداشت در تأمین وسایل حفاظتی در مقابل کرونا، خاطرنشان کرد: در روزهای اول شروع کرونا، ماسک و لباس می آوردیم، اما در فرودگاه اجازه ورود به ما نمی دادند یا در خصوص واکسن آنفلوانزا از کشور فرانسه این واکسن را آوردیم، اما در فرودگاه اسپانیا، آمریکا نگذاشت بیاوریم؛ در حالی که اکنون ما پنج بر یک از آمریکا جلو هستیم. 
نمکی با اشاره به نقش و مشارکت مردم در مبارزه با کرونا، بیان داشت: تا زمانی که دعای نیمه شب یک مادر شهید و آه یک جانباز قطع نخاع وجود دارد، ما در نمی مانیم. امروز در نقطه ای قرار داریم که یکی از نقاط خیلی حساس کشور را شاهد هستیم و چنین اپیدمی هر 150 سال یکبار کشوری را تهدید می کند و با خداوند عهدی بسته ایم تا مردم این سرزمین در لوای جمهوری اسلامی، احساس حقارت نکنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: