bazarnews

کد خبر: ۸۰۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
با نزدیک شدن به پایان تعطیلی دو هفته ای کسب و کارها در اواخر هفته گذشته بازار خودرو استارت افزایش قیمت را زد.

فعالان بازار می گویند افزایش قیمت ها پس از صدور مصوبه اخیر مجلس آغاز شد و بازگشت تقاضا به این بازار اتفاق افتاد و دلالان نیز در این افزایش قیمت ها بی تاثیر نبودند .
طی چند هفته اخیر بازار خودرو کاهش قیمت چشمگیری را تجربه کرد و با تعطیلی دو هفته ای تهران کاهش قیمت ها همراه با کاهش چشمگیر تقاضا در این بازار و بسته شدن نمایشگاه ها شدت گرفت تا جایی که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ تا ۱۷۲ میلیون تومان پایین آمد و پراید ۱۳۱ نیز در این اواخر به قیمت ۹۳ میلیون تومان رسیده بود.
با اعلام آخرین مصوبه سیاسی مجلس در اواخر هفته گذشته مبنی بر خروج ایران از برجام مسیر بازار خودرو تغییر کرد و همزمان با افزایش قیمت ها در بازارهای موازی طلا، ارز و سکه افزایش قیمت ها در بازار خودرو نیز استارت خورد تا جایی که در چهارشنبه گذشته پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به قیمت ۱۷۴ میلیون تومان رسید.
با بازگشایی بازارها و نمایشگاه ها و برداشته شدن محدودیت های دو هفته ای قرنطینه حجمی از تقاضا در حالی به این بازار بازگشت که افزایش قیمت های چهارشنبه گذشته متقاضیان را نگران کرده و آنها را نسبت به خرید هرچه سریع تر خودرو مشتاق تر کرده است و حجم تقاضا را بیش از قبل افزایش داده است و در نتیجه رشد این چنینی تقاضا در آغاز هفته جاری بازار خودرو شاهد افزایش ۲۵ میلیون تومانی قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ نسبت به هفته گذشته است.قیمت این خودرو ١٩٩ میلیون تومان اعلام شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: