bazarnews

کد خبر: ۸۰۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
میزان معاملات گروه خودرویی طی چهارشنبه ۱۲ آذر بالغ بر ۳.۹ میلیارد سهم و ارزش معاملات گروه خودرویی بالغ بر ۲۳۸۷ میلیارد تومان بوده است.

در نخستین روز از دادوستدهای گروه خودرویی طی هفته جاری، نمادهای این صنعت بورسی پرقدرت ظاهر شدند، به‌طوری‌که نمادهای ایران‌خودرو، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، زامیاد، پارس‌خودرو، نیرومحرکه، گروه بهمن، قطعات اتومبیل ایران، فنرسازی زر، رینگ‌سازی مشهد، آهنگری تراکتورسازی ایران، مهرکام پارس، صنایع ریخته‌گری ایران و چرخشگر مثبت شدند و در مقابل نمادهای مهندسی نصیرماشین، کمک‌فنر ایندامین و سازه‌پویش منفی خوردند. 
همچنین روز شنبه در گروه خودرویی طی 152هزار نوبت معاملاتی، 2.8میلیارد سهم به ارزش 1770میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان روز گذشته بالغ‌بر 312هزار میلیارد تومان شد. شاخص‌کل نیز دیروز با افزایش بیش از 19هزار واحدی در تراز یک‌میلیون و 490هزار واحدی قرار گرفت.
احتمال عبور «خودرو» از سطح مقاومتی 400 تومان
نکته مهم معاملات روز شنبه ورود پول هوشمند بود که به سهم‌های خودرویی وارد شد. در این رابطه، ایران‌خودرو مهم‌ترین مقصد این پول‌های هوشمند بود که می‌تواند نویدبخش عبور «خودرو» از سطح مقاومتی 400 تومان و حرکت آن به‌سوی هدف 500 تومانی باشد. 
به غیر از ایران‌خودرو، دیگر شرکتی که یک‌هفته‌ای می‌شود صف خرید را تجربه می‌کند، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو است که بعد از تجربه یک نزول شارپی، این روزها کام سهام‌داران «خودرو» را شیرین کرده است.
وضعیت خوب زیرمجموعه‌های سایپا به‌رغم غیبت «خساپا»
زیرمجموعه‌های سایپا در غیاب خود «خساپا» وضعیت خوبی دارند؛ پارس‌خودرو و به‌خصوص زامیاد بعد از خبر افزایش سرمایه ناشی‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها، این روزها خریداران خوبی دارد.
در بین قطعه‌سازان کوچک نیز صنایع ریخته‌گری ایران با نماد «خریخت» روز گذشته صف خرید 30میلیونی را تجربه کرد که این امر نشان‌دهنده اقبال به قطعه‌سازان بورسی است. در کل به نظر می‌رسد هفته جاری برای خودرویی‌ها و برخی قطعه‌سازان هفته خوبی باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: