bazarnews

کد خبر: ۸۰۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر پیگیری جدی تامین کالا‌های اساسی و دارو برای سه ماه پایان سال، بر لزوم برخورد جدی با دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی که کالا به کشور وارد نکرده‌اند، تاکید کرد.
 

گروه بورس،بانک وبیمه بازارنیوز: جلسه تأمین ارز کالاهای اساسی و ضروری ظهر امروز (یکشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت تأمین کالاهای اساسی و دارو به خصوص در سه ماه پایانی سال، از دستگاه‌های ذیربط خواست نسبت به تأمین کالاهای اساسی و دارو پیگیری مستمر و مجدانه داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق جهت تأمین کالاهای اساسی و دارو برای سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: لازم است میزان کالاهای اساسی و دارو و همچنین ارز مورد نیاز برای سال ۱۴۰۰ برآورد شود تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد.

وی همچنین با اشاره به برخی گزارش‌ها در خصوص افرادی که از سال ۹۸ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو و کالای اساسی دریافت کرده اما کالایی به کشور وارد نکرده‌اند، تصریح کرد: کارگروهی برای شناسایی دقیق اینگونه افراد و شرکت‌ها فعال شده و در صورت تأیید عدم واردات دارو و کالا به کشور، با آنها برخورد جدی خواهد شد.

در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت ذخایر کالاهای اساسی ارائه و تصمیماتی نیز برای جبران کمبود ذخایر برخی اقلام و کالاها اتخاذ شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: