bazarnews

کد خبر: ۸۰۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
علی رغم توافق اوپک پلاسی‌ها برای افزایش تولید از ابتدای سال ۲۰۲۱، قیمت سبد نفتی اوپک رکورد جدیدی در بالاترین قیمت ۱۱ ماه گذشته ثبت کرد و به ۴۷.۴۵ دلار در هر بشکه رسید.

وب سایت سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در آخرین به روز رسانی خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی اوپک روز پنج شنبه (۱۳ آذر) با ۷۸ سنت افزایش ۴۷.۴۵ دلار فروخته شده است.
این نوع نفت روز چهارشنبه (۱۲ آذر) ۴۶.۶۷ دلار در هر بشکه فروخته شده بود. به این ترتیب، قیمت سبد نفتی اوپک که 6 آذر ماه به بالاترین رقم تقریبا از ماه ژانویه رسیده بود، رکوردی جدیدی ثبت کرد و همچنان بالاترین رقم ۱۱ ماه گذشته را به خود اختصاص داده است.
قیمت سبد نفتی اوپک در ششم ژانویه به ۷۰.۸۷ دلار در هر بشکه رسیده بود که بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ به شمار می رود.
معاملات هفته گذشته در بحبوحه آشفتگی سرمایه گذاران در آستانه نشست اوپک پلاس که در نهایت تصمیم می گیرند که آیا کاهش تولید را تمدید کنند یا نه، با کاهش شروع شد، اما امید به واکسن های کرونا کمک کرد تا همچنان کمتر از قیمت ها کاسته شود. 
در ادامه هفته به علت به تعویق افتادن هم مذاکرات غیررسمی و هم مذاکرات رسمی اوپک و هم پیمانانش، روند قیمت نفت همچنان کاهشی ماند. 
در نهایت اوپک پلاس در روز پنج شنبه توافق کردند تا اندکی میزان تولید خود را از ماه ژانویه افزایش دهند اما بیشتر محدودیت های موجود عرضه را برای مقابله با تقاضای آسیب دیده از ویروس کرونا ادامه دهند.

برچسب ها: اوپک ، نفت ، اوپک پلاس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: