bazarnews

کد خبر: ۸۰۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات تخم مرغ ممنوع است، چون بار روانی آن موجب افزایش قیمت می شود.

کاظم خاوازی در حاشیه مراسم روز خاک در جمع خبرنگاران، افزود: صادرات تخم مرغ ممنوع است، چون بار روانی آن موجب افزایش قیمت می شود و در موقعیت مناسب برای کسانی که از تنظیم بازار حمایت کردند موقعیتی برای صادرات تخم مرغ اختصاص می دهیم.
وی در پاسخ به این سوال که وزارت صمت می گوید، جهاد کشاورزی مرغ را از مرغداران تحویل نمی گیرد، افزود: این موضوع ساده ای است و فرق نمی کند وزارت جهاد کشاورزی و یا وزارت صمت آن را تحویل بگیرد.
خاوازی گفت: دستور ویژه داریم تا دوستان ما در وزارت جهاد تلاش کنند که مرغداری ها برای تحویل مرغ خود مشکلی نداشته باشند بهر حال هر دو وزارت خانه موظف هستند که مرغ را از مرغدار تحویل بگیرند، چون مرغدار برای امنیت تأمین غذایی تلاش می کند و همه رسانه ها و هر دو وزارت خانه باید دست به دست هم بدهیم که جلوی فشار دلالان به مردم را بگیریم.
نهاده های مورد نیاز تولیدکنندگان طیور تأمین است
وی در خصوص بازار نهاده ها و تلاظم بازار پروتئینی کشور گفت: در حال حاضر علی رغم همه فشارهایی که در کشور است ما نهاده های مورد نیاز کلیه زنجیره مرغداری های گوشتی و تخم گذار را تأمین کردیم و تأمین خواهیم کرد.
خاوازی افزود: ما هیچ گونه محدودیتی از لحاظ ارائه و تحویل نهاده های طیور برای تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ نداریم.
وی خاطرنشان کرد: در دو هفته گذشته تولیدکنندگان ما نشان دادند که پای کارند و نگران مردم هستند، به بازارهای عمده فروشی ورود پیدا کردند و بسیاری از مرغدارهای ما کالاهایی همچون مرغ سبز را که می توانستند با قیمت بالاتر عرضه کنند، با بسته بندی های عادی در اختیار مردم قرار دادند تا قیمت کاهش پیدا کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: