bazarnews

کد خبر: ۸۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
هم اکنون با ایجاد ثبات در بازار ارز و طلا شاهد بهبود این بازار و در آینده هم شاهد افزایش تعداد معاملات خواهیم بود.

این روزها بازار مسکن در مقایسه با سایر بازار ها رشد قیمت کمتری داشته، اما همین رشد قیمت کم هم باعث شده که بخش عمده ای از مردم نتوانند یک واحد کوچک ۱۰ تا ۲۰ متری بخرند.
طبق بررسی های صورت گرفته تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در آبان ماه امسال به ۴.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۴۸.۴ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۹ درصد افزایش نشان می دهد.
در آبان ماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۲۷۱.۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱.۸ و ۱۱۸.۲ درصد افزایش نشان می دهد.
تورم ماهانه متوسط قیمت نرخ معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریورماه، معادل ۱۰ درصد بوده که این میزان در آبان ماه نسبت به مهر ماه امسال به ۱.۸ درصد رسیده است؛ این امر نشانگر کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه نسبت به مهر ماه است.
گفتنی است با بررسی های صورت گرفته و طبق نظر بسیار از کارشناسان همزمان با کاهش قیمت نرخ ارز و دلار قیمت مسکن هم به ثبات می رسد و در نتیجه کاهش می یابد

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: