bazarnews

کد خبر: ۸۰۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اعلام کرد: بانک مرکزی در جلسه قبلی شورای پول و اعتبار، دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد شبکه بانکی را ابلاغ کرده است که اتفاق بسیار مهمی برای حوزه تولید است.

بابک دین پرست در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: این اقدام در راستای اجرای دستورات رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور مبنی بر بازگشت واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بوده است.
وی با اشاره به دیگر دستورالعمل بانک مرکزی برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بیان کرد: همواره بر موضوع کمترین تملک در شبکه بانکی تاکید داشته ایم و با جمع بندی نظرات کارشناسی، این دستورالعمل با جامعیت بیشتری ارایه خواهد شد.
قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در مورد آمار واحدهای تحت تملک شبکه بانکی، گفت: بر اساس آمار وزارت امور اقتصادی و دارایی 2 هزار و 319 واحد توسط 18 بانک تملک شده اند که آمار نهایی مربوط به تمامی بانک ها نیز به زودی ارایه و منتشر خواهد شد.
دین پرست در مورد واحدهای مشکل دار و بحرانی نیز تصریح کرد: بر اساس آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات این واحدها در دو سطح جدی و عادی تعیین تکلیف می شود و مشکلات این واحدها باید احصا و به وزارتخانه های مرتبط برای تعیین تکلیف ارسال شود.
وی ادامه داد: بر اساس آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 196 واحد دارای مشکل جدی با اشتغال 38 هزار و 500 نفر و حدود یک هزار و 152 واحد دارای مشکل عادی با 138 هزار نفر اشتغال داریم.
قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور همچنین از استانداران و فرمانداران خواست تا تمام مراقبت های لازم را انجام دهند، که تا پایان سال مشکلات این واحدها مرتفع شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: