bazarnews

کد خبر: ۸۰۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
معاون اول رییس جمهوری تامین واکسن کرونا را از اصلی ترین اولویت های کشور خواند و گفت: با وجود فشارها و تحریم های ظالمانه آمریکا، دولت تمام ظرفیت ها و امکانات موجود را برای رفع نیازهای مردم به کار گرفته و از هیچ اقدامی دریغ نخواهدکرد.

اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در جلسه تامین واکسن کرونای مورد نیاز کشور که به ریاست وی برگزار شد، با تاکید بر اینکه یکی از اصلی ترین اولویت های کشور در مقطع کنونی تامین واکسن کرونا از شرکت های معتبر بین المللی است، اظهارکرد: با وجود فشارها و تحریم های ظالمانه آمریکا، دولت تمام ظرفیت ها و امکانات موجود را برای رفع نیازهای مردم به کار گرفته و از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.
معاون اول رییس جمهوری ضمن قدردانی از فداکاری و زحمات مدیران، پزشکان و کادر درمانی کشور که از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون ادامه دارد، اظهار امیدواری کرد که تا در سریعترین زمان ممکن و با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن کرونای مورد نیاز کشور تأمین و در اختیار مردم قرار گیرد.
جهانگیری، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور خارجه را موظف کرد تا با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تأمین منابع مالی و نیز رایزنی های لازم برای تأمین واکسن کرونا اقدامات مقتضی را انجام دهند.
وی همچنین با اشاره به توان داخلی شرکت ها و دانشمندان کشور در تولید دارو و واکسن خاطرنشان کرد: صنعت دارو در ایران یکی از موفق ترین رشته های صنعتی است که می تواند علاوه بر رفع نیازهای داخلی، ارزآوری قابل توجهی نیز برای کشور داشته باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: