bazarnews

کد خبر: ۸۰۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
اسداله نژاد گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان و مرغ گرم ۲۴ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفت و گویی از تسهیل در توزیع نهاده های دامی خبر داد و گفت: با توجه به تسهیل در توزیع و تخصیص نهاده های دامی به نظر می رسد که در ارتباط با نهاده دامی، مشکلات تا حد زیادی مرتفع شده است که با استمرار این روند قیمت ذرت و کنجاله سویا در بازار آزاد کاهش معناداری پیدا می کند.
وی میزان تولید مرغ را مناسب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به پیش بینی کارگروه تنظیم بازار در خصوص میزان جوجه ریزی، تولید افزایش یافته است که با افزایش میزان جوجه ریزی این نگرانی وجود دارد که روند فعلی توزیع نهاده دامی استمرار یابد.
اسداله نژاد ادامه داد: با توجه به حجم جوجه ریزی نگرانی بزرگی مبنی بر عدم تعهدات دولت در امر تولید وجود دارد که امیدواریم این اتفاق نیفتد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از روند کاهشی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو مرغ درب مرغداری ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان است.
وی افزود: علی رغم تاخیر در تخصیص نهاده های دامی، بخش اعظم مرغ مورد نیاز توسط مرغداران با نرخ مصوب تامین و عرضه می شود که برنامه ریزی غلط از طریق برخی دستگاه ها، سو استفاده در بحث تامین و توزیع مرغ زنده و گرم در سطح کشور صورت بگیرد، به همین خاطر دولت باید مراقبت بیشتری داشته باشد تا تولید و بازار مصرف آسیب نبیند.

برچسب ها: مرغ ، قیمت مرغ ، طیور
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: