bazarnews

کد خبر: ۸۰۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
ارزش یوان به بالاترین سطح ۲.۵ سال اخیر رسید.

پول ملی چین در معاملات روزانه باز هم با صعود به کار خود پایان داد به گونه ای که ارزش یوان در برابر دلار به بالاترین سطح خود در طول ۳۰ ماه اخیر رسید. با توجه به موفقیت چین در کنترل شیوع کرونا در این کشور رشد اقتصادی این کشور در سطح بسیار بالاتری از آمریکا قرار دارد.
یوان در معاملات بازار ارزی با ۰.۱۴ درصد افزایش به بالاترین سطح خود از میانه سال ۲۰۱۸ رسید و نرخ برابری دلار معادل ۶.۵۴۷ یوان اعلام شد. نرخ برابری دلار در برابر یوان در هفته های اخیر عددی بین ۶.۵ تا ۶.۷ یوان بوده است.
در حال حاضر میزان ذخایر ارزی این کشور نیز در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با ۵۰ میلیارد دلار افزایش نسبت به ماه قبل به سه تریلیون و ۱۷۸ میلیارد دلار رسیده است. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که بانک مرکزی چین با هدف حمایت از بخش های مختلف اقتصادی این کشور دست به تزریق نقدینگی گسترده در بازارهای مالی زده است.
در برابر دیگر ارزهای مهم جهانی، نرخ برابری یورو معادل ۷.۹۳ یوان، پوند معادل ۸.۶۵۳ یوان و هر فرانک سوییس ۷.۳۵۹ یوان اعلام شد.
با توجه به افزایش محسوس صادرات چین انتظار می رود این کشور رشد اقتصادی خوبی را تجربه کند تا جایی که تحلیل گران موسسه کپیتال اکونومیکس در گزارشی پیش بینی کردند رشد اقتصادی سال اینده این کشور به ۱۰ درصد برسد که ۲.۱ درصد بیشتر از برآورد قبلی و بالاترین نرخ رشد در بین ۲۰ اقتصاد نخست جهان خواهد بود. این موسسه همچنین نرخ رشد اقتصادی امسال چین را نیز ۲.۵ درصد پیش بینی کرده که نسبت به برآورد قبلی ۰.۵ درصد بیشتر شده است.

برچسب ها: یوان ، چین ، اقتصاد جهان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: