bazarnews

کد خبر: ۸۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
بر اساس اطلاعیه های بانک مرکزی، از امروز شنبه ۲۲ آذر ۹۹ ضوابط جدید صدور چک اجرا می شود و ضروری است همه چک ها در وجه ذینفع مشخص صادر شوند.

از امروز صدور برگ چک های جدید در وجه حامل ممنوع بوده و لازم است همه صادرکنندگان، چک های جدید را صرفاً در وجه گیرنده مشخص صادر کنند و گیرندگان چک نیز از پذیرش چک های مذکور در وجه حامل خودداری کنند.
بر اساس اطلاعیه های بانک مرکزی، از امروز شنبه (بیست و دوم آذرماه ۱۳۹۹)، ضوابط جدید صدور چک اجرا می شود و ضروری است همه چک ها در وجه ذینفع مشخص صادر شوند.
بر این اساس و در راستای اجرای ماده (۲۱) مکرر قانون یاد شده، صدور برگه چک های جدید در وجه حامل ممنوع بوده و لازم است همه صادرکنندگان چک، چک های جدید را صرفاً در وجه گیرنده مشخص (شخص حقیقی/حقوقی) صادر کنند و گیرندگان چک نیز از پذیرش چک های مذکور در وجه حامل خودداری کنند. همچنین صادرکننده چک مجاز به صدور چک به تاریخ بعد از تاریخ اعتبار چک (تاریخ قید شده در عبارت موصوف) نبوده و گیرندگان آن نیز ملزم به کنترل تاریخ های یادشده خواهند بود.
چک های جدید که براساس ماده (۶) قانون مذکور صادر می شوند، قابلیت ثبت در سامانه صیاد را خواهند داشت و صادرکنندگان چک می توانند از طریق درگاه های بانکی و یا برنامک های موبایلی فعال در حوزه پرداخت کشور، اطلاعات ذی نفع به انضمام مبلغ و تاریخ چک را در سامانه صیاد ثبت کنند. همچنین گیرندگان چک های جدید نیز می توانند به طرق موصوف با استعلام وضعیت چک ثبت شده برای ایشان، مراتب تایید دریافت چک را به سامانه صیاد اعلام کنند.

برچسب ها: چک ، بانک مرکزی ، صدور چک
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: