bazarnews

کد خبر: ۸۰۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
رئیس جمهور گفت: پروژه ای که در آن بیش از ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین سازی و به مناطق مرکزی منتقل می شود، در تاریخ ایران بی سابقه است.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از مرحله نخست طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به مناطق کویری، اظهار کرد: با توضیحاتی که وزیر نیرو دادند یک چنین پروژه ای در صورتی می تواند عملیاتی و به صرفه باشد که یک صنعت مهم در این مناطق داشته باشیم بنابراین مصرف چنین آبی در ابتدا باید مصرف صنعت باشد، البته در حاشیه آن می توان مصرف دیگری نیز داشته باشد.
وی ادامه داد: پروژه ای به این بزرگی که در آن بیش از ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین سازی و به مناطق مرکزی منتقل می شود، در تاریخ ایران بی سابقه است و برای اولین بار است که چنین کاری انجام می شود.
رئیس جمهور با دستور برای بهره برداری از فاز اول سایت شیرین ساز طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی، گفت: جا دارد که به مردم استان هرمزگان، بندر عباس و بندر خمیر تبریک بگوئیم. اینکه نیمی از آب مورد نیاز مردم از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود خبر بسیار خوبی است. این به معنای تامین آب مورد نیاز مردم از منابع پایدار است. هرسال که بارش ها کم بود این مسئله برای ما مطرح بود که سدهای استان آب ندارد و چگونه آب مورد نیاز در تابستان تامین شود اما این طرح منابع آب پایدار را برای مردم تامین می کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: