bazarnews

کد خبر: ۸۰۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
رییس انجمن انبوه سازان خوزستان با بیان اینکه اعلام میانگین قیمت متری ۲۳ میلیون تومان برای استان خوزستان دور از ذهن است، گفت: در مناطق معدودی از اهواز قیمتها بین ۱۵ تا ۴۰ میلیون تومان و در اکثر محله ها ۴ تا ۸ میلیون تومان است و نمی توان متوسط ۲۳ میلیون تومان را به راحتی پذیرفت.

فرشید پورحاجت در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: منطقه کیان پارس در اهواز گرانترین منطقه این شهر است که قیمت هر متر آپارتمان در آن بین ۱۵ تا حدود ۳۵ میلیون تومان است و در مواردی نادر به ۴۰ میلیون تومان می رسد. در رتبه بعدی محله ای مثل پادادشهر و زیتون کارمندی هستند که بالاترین قیمت مسکن در آنجا حدود متری ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان است.
وی افزود: بعد از آن در منطقه ای مثل گلستان که جزو مناطق خوب شهر اهواز است قیمت مسکن به متری ۱۰ تا ۱۸ تومان می رسد. بقیه مناطق متوسط اهواز زیر متری ۱۵ میلیون تومان و بالغ بر ۱۵ محله شهر اهواز هم قیمتها متری ۱۰ میلیون تومان به پایین است.
رییس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان خوزستان تاکید کرد: وقتی از متوسط قیمت شهر اهواز صحبت می کنیم باید ببینیم اهواز چند بلوک شهری است. شاید حدود ۵ تا ۶ بلوک از مجموعه ۲۰ بلوک شهری، قیمتها بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان باشد اما سایر مناطق متری ۴ تا ۸ میلیون تومان است.
پورحاجت با اشاره به میانگین قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مسکن در تهران بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی گفت: در تهران در بعضی مناطق آپارتمان متری ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون معامله می شود. با این حال متوسط قیمت پایتخت ۲۷ میلیون اعلام شده است. چطور در اهواز که بالاترین قیمت ۴۰ میلیون تومان است متوسط قیمتها ۲۳ میلیون تومان اعلام می شود؟ مگر چند ساختمان لاکچری در اهواز وجود دارد که در قیمتها لحاظ کنیم؟ مضافا اینکه مسئولان وزارت راه و شهرسازی معتقدند قیمتهای نجومی مناطق ۱ و ۳ تهران نباید ملاکی برای متوسط نرخ شهر باشد. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: