bazarnews

کد خبر: ۸۰۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
عبدالناصر همتی در جلسه دوره‌ای با مدیران عامل شبکه بانکی کشوربا بیان اینکه کنترل مقداری ترازنامه بانک‌ها یکی از عوامل مهم کنترل نقدینگی است و این امر با همراهی بانک‌ها محقق می‌شود، گفت: بانک‌ها باید رشد دارایی‌های خود را تحت کنترل داشته باشند، تا بتوان به هدف کنترل نقدینگی نائل شد. وی افزود: کنترل ترازنامه بانک‌ها مطابق مصوبه شورای پول و اعتبار از دی ماه سال جاری اجرایی و بر این اساس هرسه ماه یک بار توسط بانک مرکزی کنترل خواهد شد.

دکتر عبدالناصر همتی در جلسه دوره ای با مدیران عامل شبکه بانکی کشور ضمن اشاره به روند کاهشی انتظارات تورمی و پدیدار شدن رشد اقتصادی به خاطر آمارهای رشد کشاورزی و صنعت کشور گفت: امیدوارم در این زمینه شرایط به سمت بهبود پیش برود وسال آینده به مراتب وضعیت بهتری نسبت به امروز داشته باشیم.
به گزارش ایبنا، رئیس شورای پول و اعتبار ضمن تاکید بر ضرورت پایبندی بانکها به نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار تصریح کرد: عملیات بازار باز در روان شدن فعالیتها در بازار بین بانکی موثر بوده و در تعدیل نرخ سود بازار بین بانکی اثر داشته است.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید مجدد بر التزام بانکها به قواعد و قوانین مبارزه با پولشویی گفت: بانکها باید تلاش کنند به این قوانین وقواعد پایبند باشند و نسبت به پیاده سازی این قواعد اهتمام لازم را داشته باشند.
همتی تأکید کرد: بانک ها باید تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از سوءاستفاده از زیرساخت های بانکی برای اهداف پولشویی و معاملات مخرب در بازارها را با جدیت در به کارگیری قوانین مبارزه با پولشویی پیاده سازی کنند. همچنین ارتقای سطح مبارزه با پولشویی در سطح استان ها و همچنین افزایش اختیارات و ایجاد دسترسی های کافی به سامانه های مربوطه از سوی حوزه های مبارزه با پولشویی بانک ها ضروری است.
وی در ادامه افزود: برای نمونه فعالان معاملات و اتاق های فردایی ارز و طلا اذعان دارند که با اجرایی شدن قوانین و ایجاد محدودیت ها از سوی نظام بانکی، فعالیت های خلاف قانون آنها با مشکل مواجه شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: