bazarnews

کد خبر: ۸۰۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با نحوه انتخاب داوطلبان واجد شرایط تزریق واکسن ساخت داخل کووید 19، توضیحاتی ارائه داد.

محمد رضا صالحی، در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که شب گذشته روی آنتن رفت، با اشاره به اینکه به علت مرگ و میر بالای ناشی از بیماری کووید ۱۹ با شرایط اضطراری مواجهیم، گفت: این موضوع موجب شده است همه کشورها از جمله کشور ما، گروه ها و شرکت های مختلف علمی و دارویی تلاش کنند تا برای کنترل این مرگ و میر، به واکسن دست یابند.
وی افزود: در کشور ما از چندین ماه پیش، گروه های مختلفی بر روی ساخت واکسن کار کردند و از حدود ۶ ماه پیش کارهای اولیه این واکسن آغاز شده است.
صالحی با اشاره به اینکه واکسن کرونا  ساخت داخل بر مبنای واکسن کشته شده است، اضافه کرد: این روش تهیه واکسن، سال ها و دهه ها امتحان خود را از جهت علمی و عارضه ها پس داده است.
وی ادامه داد: این واکسن کارآزمایی های بالینی مرتبط با مراحل حیوانی را پشت سر گذاشته و حدود ۱۰ روز پیش موفق شد کد اخلاق شروع کارآزمایی بالینی را بگیرد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی گفت: قرار است لینکی در فضای مجازی قرار داده شود و داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ ساله در این لینک نام نویسی کنند و بر اساس شرایط، تعدادی را مشمول دریافت واکسن قرار می دهیم.
وی با اشاره به اینکه داوطلبان نباید سابقه ابتلاء به کووید ۱۹ را داشته باشند، افزود: آنها تحت معاینات دقیق بالینی و بررسی های آزمایشگاهی قرار می گیرند. اگر فرد، قبلاً به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده باشد نمی توانیم ارزیابی های دقیقی در مورد پیگیری عملکرد واکسن داشته باشیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: